DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 3°C
Kar Yağışlı
Prof. Dr. Nurullah Genç, Şehit İlimdar Atasoy İmam hatip Lisesinde Ağırlandı.

Prof. Dr. Nurullah Genç, Şehit İlimdar Atasoy İmam hatip Lisesinde Ağırlandı.
12.01.2022
A+
A-

Dilovası Belediye Hamza Şayir’in  talimatıyla Kültür Müdürlüğü tarafından Düzenlenen Edebiyat Sohbetleri Kültür Söyleyişleri yeni yılda da devam ediyor.  Şehit İlimdar Atasoy Anadolu İmam hatip Lisesi Konferans Salonunda öğrencileri   Prof. Dr. Nurullah Genç ile buluşturdu.

Prof. Dr. Nurullah Genç burada yaptığı konuşmada “Asırlardan beridir batının ve batılın Müslümanların üzerinde sürekli  zihinsel bir kuşatma altında olduğunu anlatarak Toprak ve Ateş medeniyetinin hep hüküm sürmesinden örneklemeler verdi.

Şehit İlimdar Atasoy Anadolu Lisesi Müdürü Abdullah Elen’in ev sahipliği yaptığı programa  şair, yazar, ekonomist   Prof. Dr. Nurullah Genç Hocanın konferansına Belediye Başkanı Hamza Şayir, Milli Eğitim Müdürü Murat Balay, Belediye Basın Yayın Müdürü Nihat Kocabay, Kültür Müdürü Kenan Yılmaz, Okul Aile Birliği Başkanı Ekrem Meral, okul öğretmenleri ve öğrenciler katıldı

Belediye Başkanı Hamza Şayir ve Milli Eğitim Müdürü Murat Balay, Okul Müdürü Abdullah Elen’in  yaptıkları selamla konuşmalarında, Prof. Dr Nurullah Genç’i okullarında ve ilçelerinde ağırlamanın mutluluğunu taşıdıklarını belirterek  büyük mütefekkir, ilim ve irfan sahibi, hayatını genç neslin aydınlatılmasına ve bilgilendirmesine adayan Prof. Dr. Nurullah Genç Hocayı ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Prof. Dr. Nurullah Genç’in yaptığı mana ve heyecan dolu konuşmasında, öğrencilere İmam Hatipli olmanın ayrıcalık olduğunu, insanlığı aydınlığa kavuşturacak bilgi ve donanımlı bireylerin yetişmesinde bu okulların büyük bir etkisi olduğunu belirterek şöyle dedi;

İNSANLAR ZİHİNSEL BİR KUŞATMA ALTINDA

Hafızamıza kodlanmış bilgileri sarsmak istiyorum diyerek konuşmasına başlayan Prof. Dr. Nurullah Genç; “Sanatın hayata nasıl tesir ettiğini anlatmaya çalışıyorum. İnsanlar zihinsel bir kuşatma altında. Bu en çok sanatla yapılıyor. Ekonomi ile yapılmaya çalışılıyor. Bizi modern kavramı ile köleleştirmek istiyorlar. Bizim medeniyet anlayışımız iyiliğe doğru gitmektir. Sanatla insan bir şeyleri bina etmeye çalışır. Toprak medeniyeti tevazu medeniyetidir. Ateş medeniyetinde ise şeytanda olduğu gibi kibir vardır. İlahi kitaplarda Adem (a.s) kıssasında anlatıldığı gibi insanın var oluş macerası anlatılmaktadır. Şeytan ile Hz. Adem’in mücadelesini anladığımızda günümüzdeki medeniyet mücadelesini de anlamış oluruz” dedi.

ŞİRK HAYATIMIZIN HER NOKTASINA GİRDİ

Sinema ve romanın insan hayatı üzerinde etkilerinin çok fazla olduğuna dikkat çeken Prof. Genç; “Ateş medeniyetinin esası güç ve üstünlüğe dayalıdır. Çocuklarınıza ateş ve toprak medeniyetini kodlayın. Sanat insanı yönlendirip değiştiriyor. Zihinsel olarak esir edecek noktaya getiriyorlar, sesimiz çıkmıyor. Şirk hayatımızın her noktasına girdi. Paganizm tanrıyı nesnelerde aramaktır en büyük şirktir. Şirk hayatımızın her noktasına girdi. Allaha bilmeden ortak koşuyoruz. Çiçek florası dediğimiz flora mitolojide çiçek tanrısıdır. İngilizler Aristo mantığını yaydı. Aristo mantığı paganist bir mantıktır. Bu mantıkta tanrı tabiatın içinde bir cevher olarak tanımlanır. Yaratan Allah’tır tabiat var edemez. Aristo metodolojisi sanat ve edebiyat dünyasına yansımıştır.”

DEİZM VE ATEİZM’İN ARTMASININ SEBEBİ FİLMLER

“Pagan kültürü ve mantığı ile dünyayı dizayn ediyorlar. İnsanı Allah secde etmek yerine başka şeylere secde etmeye yönlendiriyorlar. Kul hakkı ve şirkin affı yok. Amerikan filmlerinde kodlamalar yapılıyor. Bütün dünyada deizm ve ateizm ’in artmasının sebebi Hollywood filmlerinde olan şirk içerikli kodlamalar. Filmlerle gençler mankurtlaştırılıyor. Pagan kültürünü hakim kılma mücadelesini ateş medeniyeti etkin bir şekilde yapıyor” dedi.

Öğrencilerin ilgisinden oldukça memnun olan Prof. Dr. Nurullah Genç, gelen soruları cevaplayarak “öğrencilerin yönelttiği   soruları tek tek cevaplayarak,  genç kardeşlerimizin  gerçek gündemi takipleri  ve ayrıca da  özgüven içinde olmaları beni mutlu etti dedi.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.