DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 33°C
Az Bulutlu
KOGACE’den ‘üye çıkarma’ açıklaması

KOGACE’den ‘üye çıkarma’ açıklaması
17.10.2019
A+
A-

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti (KOGACE) üye listesinde güncellemeye giderek birçok gazeteciyi üyelikten çıkardı. Üyelikten çıkarma gerekçesi olarak, ildeki başka bir derneğe üye olmak, disiplinsiz davranışlar ve aidatların ödenmemesi gösterildi.

İŞTE KOGACE’DEN YAPILAN O AÇIKLAMA
Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Derneğimizin, yönetimine seçilerek göreve geldiğimiz günden bu yana, birlik ve beraberliği sağlayarak, üyelerimizin çıkarları doğrultusunda hareket etmeyi kendimize ilke edindik. Ancak tüm bu gayretlerimize rağmen, göreve geldiğimiz günden bu yana, seçimlerde demokratik ortamda yarıştığımız karşı listede yer alan bazı üyelerimiz, yeni yönetimi ve çalışmalarını içine sindirmedi.

TÜZÜĞE AYKIRI DERNEK KURDULAR
Haksız ve yersiz eleştiriler, kendilerine veya yanında olanlara ait yayın organlarından tek taraflı programlar ile sürekli derneğimizi ve yönetimimizi yıpratmaya yönelik söylevlerde bulundu. Seçim yarışında, bizleri kaybettiğimiz takdirde, yeni bir oluşuma giderek, derneğimizin gücünü zayıflatacağımız yönünde iddialarda bulunan kişiler, seçimi kaybedince, kendileri bu noktada çalışmalarda bulundu. Tüzüğümüze aykırı olmasında rağmen, bu dernek kuruldu.

DEMOKRASİYE SAYGI DUYULMADI
Seçimlerde tarafsız davranmayan ve istedikleri liste seçilmediği için bizleri tebrik bile etmeyen Türkiye Gazeteciler Federasyonunun yöneticileri, bu yeni oluşuma kucak açtı. Bizim hiçbir programımıza katılmayan Federasyon yöneticileri, yeni derneğin kuruluş toplantılarına bile katıldı. Demokrasiye saygı duyulmadan, derneğimizi güçsüzleştirmeye yönelik bu gelişmelerden hiçbir şekilde etkilenmiş değiliz. Ancak, derneğimize ve üyelerimize karşı görevlerimiz, dernek tüzüğüne karşı olan mecburi sorumluluklarımız nedeniyle, yönetimimiz ile bir araya gelerek yapmış olduğumuz toplantıda aldığımız kararı üyelerimize bildirmek istedik.

KURALA AYKIRI
Toplantı sonucunda, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Derneğimize bağlı olan bazı üyelerin, Dernek tüzüğümüzün 6’ıncı maddesinde yer alan 4’üncü bendindeki ‘Dernek üyesi iken, merkezi Kocaeli İli sınırları içerisinde bulunan ve aynı alanda faaliyet gösteren başka bir meslek örgütüne üye olunamaz’ kuralına aykırı hareket ettikleri tespit edilmiştir. Buna istinaden aşağıda isim listesi verilen kişiler, tüzüğümüzün 7’inci maddesinde yer alan, Dernek üyeliğinden çıkarılmayı gerektiren hallerin 1’inci bendindeki ‘Dernek tüzüğüne aykırı davranışlarda bulunmak’, 4’üncü bendindeki ‘Dernek organlarınca verilen kararlara uymamak’ maddelerine istinaden üyelikten çıkarılmıştır.

ÜYELİKTEN ÇIKARILANLAR

Afşin Şenemre

Ahmet Cemil Yeşilmen

Bahar Kaymakçı Erdoğan

Barış Ateş

Büşra Kaya

Can Demirkıran

Caner Pesen

Cengiz Hakkı Zaziç

Cennet Ceylan

Cüneyt Türesin

Çetin Gürol

Demet Çamoğlu

Duran Yumuşak

Ercan Sarıçam

Erhan Durak

Hümeyra Nur Yazıcı

İrem Çakman

İsa Turhan

İsmail Nadi

Levent Altun

Mesut Işık

Olcay Karabağ

Ömer Faruk Kıya

Özkan Azak

Seda Demiral

Tuğba Harmanlı

Yavuz Ercan

Yusuf Ünel

Yücel Alpay Demir

Zafer Onar

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.