DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli °C
İMES OSB Mükemmeliyet Merkezinin ilk Sertifikaları Kaymakam Dr. Metin Kubilay’ın Elinden Alındı

İMES OSB Mükemmeliyet Merkezinin ilk Sertifikaları Kaymakam Dr. Metin Kubilay’ın Elinden Alındı
06.08.2022
A+
A-

İMES OSB bünyesinde kurulan ve ülkemizin en önemli vizyon projelerinden biri olan İMES OSB Mükemmeliyet Merkezi ilk kursiyerleri sertifikalarını Kaymakam Dr. Metin Kubilay ve diğer yetkilerin elinden aldı.

Dilovası Kaymakamı Dr. Metin Kubilay “Mükemmeliyet Merkezinde Yakın zamanda açılacak olan kurslarla birlikte daha çok gencimizi üretim ve istihdama kazandırmış olacağız. 30 Yıllık mülki idare amiri olarak ülkemizin daha iyi seviyelere gitmesi ve kalkınmamız için sanayi ve üretim hepimiz için çok önemlidir. Bunun yolu da eğitimden geçmektedir” dedi

İMES OSB Mükemmeliyet Merkezi ve Dilovası Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle gerçekleştirilen Teknik Resim Geliştirme ve Uyum Eğitimi kursuna katılan kursiyerler sertifikalarını törenle aldılar.

İMES OSB Mükemmeliyet Merkezi’nde düzenlenen sertifika törenine Dilovası Kaymakamı Dr. Metin Kubilay, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, İMES OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tokkan, İMES OSB Bölge Müdürü Onur Kesici, İMES OSB yöneticileri, Halk Eğitim Müdürü Salih Toltar, Dilovası İŞKUR Müdürü Reyhan Eyüpoğlu, Mükemmeliyet Merkezi Müdürü Deniz Aygan, resmi kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

İlk Kursiyerler İlk Sertifikalar

Açılış konuşmasını yapan  Dilovası Halk Eğitim Müdürü Salih Toltar, “İMES Mükemmeliyet Merkezi ile birlikte koordine ettiğimiz eğitimlerimiz 9 branşta devam etmektedir. Bugün ise ilk kursumuzun ilk mezunları olan 13 arkadaşımıza sertifikalarını vermek üzere bir araya geldik. Sanayicilerimizin ihtiyaçları baz alınarak başlattığımız kurslarımıza her geçen gün ilgi artıyor. Şuana kadar yaklaşık 150 başvuru var. İnşallah yeni kurslarımızla birlikte hem istihdama hemde sanayiye kalifyeli personel konusunda önemli bir çalışma yapmış olacağız.”dedi.

İMES BAŞKANI Ahmet Tokkan “İstihdama Katkı Sunuyoruz”

İMES OSB Başkanı Ahmet Tokkan ise yaptığı konuşmada “İMES OSB olarak Dilovası Kaymakamımız Sayın Dr. Metin Kubilay’ın önderliğinde ve Halk Eğitim Merkezimiz ile birlikte sanayi odaklı başlattığımız eğitim programlarımızın ilk mezunları için buradayız. Ana misyonumuz sanayicimizin ihtiyaç duyduğu endüstriyel niteliğe sahip personel yetiştirme ve sanayicinin istihdamına sunmaktır. Önümüzdeki yıllarda yılda en az 2 bin kursiyere çeşitli eğitimler vermeyi ve istihdama daha çok katkı sunmakla birlikte sanayicimizin de aradığı nitelikli personel ihtiyacını da karşılamayı amaçlıyoruz.

İMES Başkanı Ahmet Tokkan “Model Fabrikaların Üzerinde Tesis”

Kurmuş olduğumuz Mükemmeliyet Merkezimiz geniş ve teknolojik makine parkurumuz ile şuan için 58 ilde başlatılan model fabrika çalışmalarının çok üzerinde bir tesistir. Sanayicimize ve işverenimize çok faydalık olacak tesisimizin çalışmaları ilerleyen süreçte daha çok kendini gösterecektir.”dedi.

 

Başkan Hamza Şayir “ Mükemmel Bir Merkez”

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir ise yaptığı konuşmasında “İsmi gibi çalışmaları ile sanayiciye ve vatandaşa üretim ve istihdam alanında mükemmel hizmetler verecek olan Mükemmeliyet Merkezimizden sertifika alacak olan öğrencilerimize öncelikle başarılar diliyorum. Ülke ekonomisinin üretimine katkı sunacak nitelikli eleman yetiştirme konusunda Türkiye’ye rol model olan Mükemmeliyet Merkezimiz ilk defa ilçemizde kurulması bizler için gurur verici. Bu tesisin kurulmasında, üretime ve istihdama katkılarından dolayı İMES OSB yönetimini ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bugün Mükemmeliyet Merkezimiz ve Halk Eğitim Müdürlüğümüzün ortak organizasyonu ile 13 arkadaşımız aldıkları eğitim sonrası sertifikalarını alarak üretime katkı sunmaya çalışacaklardır. Kendilerini hem tebrik ediyor hem de başarılar diliyorum.”dedi.

Kaymakam Dr. Metin Kubilay “Gençlerimizi Üretim Ve İstihdama Kazandırıyoruz”

Dilovası Kaymakamı Dr. Metin Kubilay yaptığı konuşmasında “Geçtiğimiz yıl Eylül ayında Kaymakamınız olarak Dilovası’na geldiğimizde ilk ziyaretlerimizden birisini de İMES OSB’ye ve Mükemmeliyet Merkezimize gerçekleştirmiştim. İlk izlenimim doğrultusunda İlçe Halk Eğitim Merkezimizle birlikte güzel çalışmalara imza atacağını düşünerek birlikte projeler geliştirmeleri konusunda fikir birliği yapmıştık. Şuan onun ilk meyvelerini alıyoruz. 13 Öğrencimiz sertifikalarını alacak. Yakın zamanda açılacak olan kurslarla birlikte daha çok gencimizi üretim ve istihdama kazandırmış olacağız. 30 Yıllık mülki idare amiri olarak ülkemizin daha iyi seviyelere gitmesi ve kalkınmamız için sanayi ve üretim hepimiz için çok önemlidir. Bunun yolu da eğitimden geçmektedir.

Kamyakam Dr. Metin Kubilay, “Halk Eğitime Davet Çağrısını Yeniledi”

Bununla ilgili olarak vatandaşla sanayici arasında köprü görevi gören Halk Eğitim Merkezlerimizin kapasitesi artırılarak üretime ve istihdama katkı sunması da bizlerin öncelikli sorumluluklarından birisidir. Halk Eğitim Merkezlerimizle 7’den 70’e herkese her alanda eğitimler verilmektedir. Halk eğitim hepimiz için önemlidir. Üretime katkı sunmak isteyen, istihdama katkı sunmak isteyen meslek öğrenmek ve çalışmak isteyen tüm vatandaşlarımızı Halk Eğitim Merkezlerimize başvurmalarını istiyorum. Ücretsiz eğitimlerin verildiği Halk Eğitim Merkezlerimiz hepimiz için çok önemlidir. Özellikle sanayimizin yoğun olduğu ilçemiz için bulunmaz bir değerdir.

Kaymakam Dr. Metin Kubilay’dan İMES OSB’ye teşekkür

Ayrıca alanında son teknolojik yapıya ve güçlü eğitim kadrosuna sahip Mükemmeliyet Merkezimizin üretime ve istihdama katkısını her geçen gün daha da net bir şekilde göreceğiz. Burada alanında uzman ekiplerle verilecek eğitimler ve buradan sertifika alan kursiyerler ülkemizin üretim merkezlerinden biri olan ilçemiz, sanayicimiz ve üretimimiz için oldukça önemli olacaktır. Mükemmeliyet Merkezimizin ülke ekonomisine sağlayacağı katkıları ilerleyen süreçte daha çok göreceğimize inanıyor ve emeği geçen İMES OSB yönetimine ve herkese teşekkür ediyorum.

Kaymakam Dr. Metin Kubilay Başkan Şayir’e “Eğitim Gönüllüsü Başkan”

Ayrıca eğitime gönül vermiş bir belediye başkanımız var. Bu ilçemiz ve vatandaşlarımız için büyük bir şanstır. Hepimiz eğitim, üretim ve istihdam konusunda elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Nitekim bu yıl ilçemizde eğitim gören öğrencilerimizin aldıkları başarılar da bunun meyvesidir. İnşallah bu başarılarda ilerleyen yıllarda daha da artarak devam edecektir.

Kaymakam Dr. Metin Kubilay Kursiyerlere Başarılar Diledi

Çalışmaların Halk Eğitim Merkezi ve İŞKUR ile birlikte yapıldığı takdirde amacına daha hızlı bir şekilde ulaşacağına inanıyorum. Sertifikalarını alacak kursiyerlerimize de

Konuşmaların ardından törene katılan Dilovası Kaymakamı Dr. Metin Kubilay, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, İMES OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tokkan ve protokol üyeleri kursiyerlere sertifikalarını takdim ettiler.

297247554_5424756234236683_5717932638522319735_n.jpg

296598846_597596671738189_111368985795931008_n.jpg

296957471_1500479320394406_3100562470319621987_n.jpg

296778366_1511906742594793_1955700588425582492_n.jpg

 

whatsapp-image-2022-08-06-at-01.44.37.jpeg

296530241_343593007972190_486187688509101708_n.jpg

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.