DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli °C
İMES Dilovası OSB İşbirliklerini Geliştiriyor!

İMES Dilovası OSB İşbirliklerini Geliştiriyor!
19.03.2021
A+
A-
Pandemi döneminde de İMES OSB yerleşkesindeki sanayi tesisleri  üretmeye, istihdam sağlamaya, ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyor.
İMES OSB Yönetim Merkezine ziyarette bulunan OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi, Sakarya Makina İmalatçıları Birliği Derneği Başkanı ve DOMİOSB Yönetim Kurulu Üyesi Günay Güneş, MAİB Yönetim Kurulu Üyesi Metin KAR ve Bölge Müdürü Dr. Ersan ŞENTÜRK, Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet TOKKAN, Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret etti

Ziyarette, İMES OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tokkan, Yönetim Kurulu Başkanvekili Kerim Çolakoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri  Ahmet Şahin ve Enver Kaya, İMES Müteşebbis Heyet Üyesi Ahmet Sözer yer aldı. İMES OSB Bölge Müdürü Onur Kesici, ziyaret için gelen heyete İMES Dilovası OSB tanıtımı ve 2020 kalkınma verilerini içeren bir sunum gerçekleştirdi.

İMES DİLOVASI OSB TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTI!

Kocaeli – Gebze VI. (İMES) Makine İhtisas OSB’de , makina, makine yan sanayi, demir-çelik, otomotiv yan sanayi, plastik enjeksiyon, ısıl işlem, cam sanayi vb. alanlarda faaliyet gösteren 32’si yabancı sermayeli olmak üzere 308 firma bulunuyor. Kurumsal- dijital süreçlerin hızlı bir şekilde tamamlamayı hedefleyen İMES Dilovası OSB bölgede üretim, istihdam ve ihracat odaklı envanter çalışmaları gerçekleştirdi. Nitelikli istihdama katkı sunacak İMES OSB Uygulamalı İleri Mühendislik Mükemmeliyet Merkezi, firmaların ortak ürün üretebilmesi ve ihracat potansiyellerini arttırılmasını hedefleyen İMES Kümelenme Programı gibi önemli projeler yürütülüyor. 2020 yılında toplam üretim verileri göz önüne alındığında bölgedeki enerji tüketimi, istihdam artışı doğrultusunda pandemi sürecinde üretimin arttığı görülüyor.

“İMES DİLOVASI KURUMSAL VE YENİLİKÇİ BİR OSB”

Yapılan sunumdan dolayı memnuniyetini dile getiren OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi, Sakarya Makina İmalatçıları Birliği Derneği Başkanı ve DOMİ OSB Yönetim Kurulu Üyesi Günay Güneş, İMES Dilovası OSB’nin kurumsal, yenilikçi bir OSB gayretiyle çalıştığını söyledi ve bölge için önemli bir makine kümesi olduğunu dile getirdi. Güneş daha sonra, “Günümüz üretim ve satış trendlerini ve pandeminin küresel ekonomiye yaptığı etkiyi yakından takip eden İMES Dilovası OSB tüm zorluklara rağmen üretim verilerini arttırırken bölge müdürlüğünün de faaliyetlerini gerçekleştirmeye devam ettiğini görüyoruz. Global bazda yaşanan değişimlerden birçok üretim sahası olumsuz etkilenirken İMES Dilovası OSB bu olumsuz etkileri en aza indirmek için gayret gösterdi ve böyle bir süreçte doğru organizasyon örneği sergiledi.” ifadelerinde bulundu.

img_5933.jpg

“BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ FAALİYETLERİ ÖRNEK OLUŞTURUYOR”

DOMİ OSB Bölge Müdürü Dr. Ersan Şentürk ise toplantıda yaptığı açıklamalarda İMES Dilovası Bölge Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği çalışmalara değindi. Altyapı, kurumsallığın geliştirilmesi, dijital dönüşüm ve firmalar arası üretim ve satış faaliyetlerinin geliştirilmesi adına önemli adımlar atıldığını ve tüm bunların kendileri adına örnek oluşturduğunu ifade etti. İMES OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tokkan, ziyarette gerçekleştirdiği açıklamalarda; “İMES Dilovası OSB olarak birçok kuruluş ile irtibat halinde olmamız ve bu iletişimin geliştirilmesi adına atmış olduğumuz adımların bölgemiz adına önemli bir katkı sunduğunu düşünüyoruz. Bunun yanı sıra üretim niteliğimizin aynı olduğu Organize Sanayi Bölgelerimizle de diyalog halindeyiz ve onların çalışmalarını da yakından takip ediyoruz. Bu vesileyle konuk heyetin ziyaretlerinden dolayı büyük bir memnuniyet duyduğumuzu belirtmek istiyorum.” dedi. Başkan Tokkan daha sonra konuk heyete hediye takdiminde bulundu.

img_5953.jpgimg_5976.jpg

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.