Haber Detayı
01 Ocak 2019 - Salı 12:56
 
Zekâyı geliştiren yiyecekler
Beslenme uzmanları bilimsel araştırmalardan yola çıkarak zeka seviyesini arttıran yiyecekleri bir bir sıraladı. İşte zekâ seviyesini arttırmaya yarayan zihni çalıştıran yiyecekler.
Sağlık Haberi
Zekâyı geliştiren yiyecekler

Yaşadığımız süre boyunca zihnimizi devamlı çalıştırmak ve geliştirmek zorundayız. Beslenme alışkanlıklarımızda yapacağımız değişikler zekâmızı geliştirmeye yardımcı olabilir ve zihnimizi açabilir. Bu bağlamda uzmanlar zeka geliştiren yiyecekleri açıkladı.

KAHVALTI
Hergün düzenli olarak kahvaltı yapan kişilerin diğerlerine oranla daha başarılı ve verimli oldukları biliniyor. Yoğun bir güne başlarken; peynir, süt, yumurta gibi protein içeren besinlerden oluşan bir kahvaltı, şekerli çay ve simitten oluşan bir kahvaltıya kıyasla daha iyi sonuç almayı sağlıyor.

YAĞSIZ KIRMIZI ET VE PATATES
Tam bir demir deposu, özellikle sağlıklı alyuvarlar için vazgeçilmez. Beyin gelişimi için büyük yarar sağlıyor ve zeka gelişimine büyük katkılar sunuyor. Patates ise kan şekerini dengeli olarak yükseltiyor bu sayede zeka daha verimli çalışıyor.

KIRMIZI SOĞAN
Kırmızı soğan, hafızayı geliştiren ve unutkanlığı önleyen quercetin isimli bileşen bakımından zengindir. Aynı zamanda iyi de bir folik asit kaynağıdır.Bu fadaları sayesinde kırmızı soğanın zeka gelişimine doğrudan katkı yaptığı gözlemlenmiş durumda.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Zekâyı, geliştiren, yiyecekler,
Yorumlar
Haber Yazılımı