Haber Detayı
16 Mayıs 2018 - Çarşamba 00:10
 
Yahya Kaptan Anadolu Lisesinde Mezuniyet Coşkusu
Yahya Kaptan Anadolu Lisesi 2017-2018 eğitim yılında 143 öğrenci mezun vererek, ailelerine büyük gurur yaşattılar.
Eğitim Haberi
Yahya Kaptan Anadolu Lisesinde Mezuniyet Coşkusu

Yahya Kaptan Anadolu Lisesi 2017-2018 eğitim yılında 143 öğrenci mezun olarak ailelerine büyük gurur yaşattılar.

Dilovası Yahya Kaptan Anadolu Lisesinin bu yılki mezuniyet töreni, okul bahçesinde coşku ve heyecanla kutlandı. Öğrenciler mutlu günlerinde keplerini atarak gönüllerince eğlendiler.

Yahya Kaptan Anadolu Lisesi Müdürü Doğan Yıldız’ın ev sahipliğindeki programa Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Songül Dereli, İlçe Spor Müdürü Murat Babaoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Osman Akbulut, İl Yöneticilerinden İlhan Yıldırım, Fazıl Korkmaz,  Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Gülay Artut, Gençlik Kolları Başkanı Emre Sarıca, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Öğrencilerin diplomalarını Belediye Başkanı Ali Toltar, Milli Eğitim Şube Müdürü Songül Dereli, İlçe Spor Müdürü Murat Babaoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Osman Akbulut, İl Yöneticilerinden İlhan Yıldırım, Kadın Kolları Başkanı Gülay Artut tarafından verildi.

Törende bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ali Toltar eğitim ve öğretimin önemine değinerek mezun öğrencilerin bundan sonraki eğitim hayatında başarılar diledi.

Mezun öğrenciler adına bir konuşma yapan Zehra Bora, dolu dolu bir eğitim ve öğretim yıllarını bitirerek okul yönetimi, öğretmenleri, arkadaşları ve ailesiyle birlikte bu mutlu günü yaşamaktan duyduğu heyecanı paylaştı.

Okul Müdürü Doğan Yıldız’da yaptığı konuşmada başarılı bir eğitim ve öğretim yılını bu sene 143 öğrenciyi mezun etmekle taçlandırdıklarını belirterek şöyle devam etti “Bu günün haklı gururunu yaşayan, kalpleri heyecanla çarpan siz velilerimizi, öğrencilerimizi ve yakınlarını tebrik ediyorum.Yahya Kaptan Anadolu Lisesi marka bir okul olarak 17 yıldır mezun veriyor. Her zaman iyi bitirmek iyi başlamaktan iyidir diyoruz.

Değerli velilerimiz, sizden 4 yıl evvel emanet aldığımız değerli evlatlarınızı, bir ebeveyn olarak bütün idarecilerim, öğretmenlerim, personelim ile hizmet ederek bilgili, görgülü yaşamı seven, yaşatmayı bilen,ahlaklı,dürüst  bireyler olarak, sizlere büyük bir mutluluk ve heyecan içerisinde tekrar takdim ediyorum.

Sayın Veliler, öğrencilerime yaklaşan YKS sınavlarında başarılar diler onlara olan desteklerinizin devamını temenni ederim.  

Değerli Meslektaşlarım, bir anne ve baba şefkati ile kucaklayıp, erdem ve bilgi ile donattığınız bir nesli daha bugün buradan uğurluyoruz. Onlara gösterdiğiniz kılavuzluk ve ilgi için sizlere teşekkür ediyorum.

Sevgili Gençler,Devler gibi eser vermek için karıncalar gibi çalışmak lazım. Biliniz ki her mezuniyet bir başka basamağın başlangıcıdır. Okul günleriniz, okul anılarına dönüşecektir. Sizleri gelecekte başarıyla okulunuzu, bizleri ve ailelerinizi en iyi şekilde temsil edeceğinize olan inancım tamdır.

SEVGİLİ GENÇLER

Sizden sahip olmanızı istediğim üç şey; 1- Sağlığınız 2- Mutluluğunuz, 3-Ahlaklı ve başarılı olmanızdır. Hızla değişen bu dünyada değişimi kavrayınız. Kavrayınız ki muasır medeniyetler seviyesine bizleri taşıyınız. Sizlerden dürüst, adil iyi bir insan, değer ve tutumlara bağlı olmanızı arzuluyorum.Sizleri yetiştiren öğretmenlerinizi,anne babalarınıza ve törenin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

İyi İnsan Olabilme Yolunda Doğru Kararları Alabilmenizi Ve Mutlu Bir Yaşam Yolculuğu Diliyorum. Sözlerimi bu dizlerle bitirmek istiyorum:

Mehmedim sevinin başlar yüksekte!

Ölsekte sevinin, eve dönsek de!

Sanma bu tekerlek kalır tümsekte!

Yarın, elbet bizim, elbet bizimdir!

Gün doğmuş, gün batmış, ebed bizimdir!

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yahya, Kaptan, Anadolu, Lisesinde, Mezuniyet, Coşkusu,
Yorumlar
Haber Yazılımı