Haber Detayı
11 Mayıs 2018 - Cuma 23:47
 
Yahya Kaptan Anadolu Lisesi’nde TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı
Dilovası Yahya Kaptan Anadolu Lisesinde 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı toplamda 53 projeyle açıldı.
Eğitim Haberi
Yahya Kaptan  Anadolu Lisesi’nde TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı

Dilovası Yahya Kaptan Anadolu Lisesinde  4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı toplamda  53 projeyle açıldı. Yahya Kaptan Anadolu Lisesi öğrencileri ve danışman öğretmeni Riyat Eşki  tarafından hazırlanan TÜBİTAK 4006  bilim fuarı  açılışına, Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan,  Milli Eğitim Müdürü Murat Balay, Nüfus Müdürü Hasan İstif, İlçe Spor Müdürü Murat Babaoğlu, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Özyar, Okul Müdürü Doğan Yıldız, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Okul Müdürü Doğan Yıldız “4006 TÜBİTAK Bilim Fuarlarının Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan “Eğitimde İşbirliği Protokolü” kapsamında yürütüldüğünü belirtti.  Okul Müdürü Doğan Yıldız “TÜBİTAK Bilim Fuarlarının çıkış noktası, okul ortamında okulun imkânlarını kullanarak bilim fuarı düzenlenmesidir. Diğer önemli husus ise, öğrencilerin çevrelerinde var olan malzeme ve kaynakları kullanarak proje geliştirmeleri ve sunmalarını sağlamaktır. Açılışını yapacağımız fuarımızda, öğrencilerimiz , Kimya bölümünde 15, Biyoloji 1, fizik 14, Edebiyat 7 , İngilizce 7, Din 1 ve Matematik 5 proje  ile toplam 53 proje ile katıldılar” dedi.

Konuşmanın ardından Bilim Fuarı Proje Sergisi açılışı gerçekleştikten sonra Kaymakam Mustafa Asım Alkan  projelerin ortaya çıkmasında emeğini ve enerjisini harcayan öğrencileri, onları destekleyen ve teşvik eden öğretmenleri ve okul idarecilerini tebrik etti. Fuara katılan katılımcılar daha sonra Bilim Fuarını gezerek öğrencilerin buluşları hakkında bilgiler aldılar.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yahya, Kaptan, , Anadolu, Lisesi’nde, TÜBİTAK, Bilim, Fuarı, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı