Haber Detayı
20 Eylül 2019 - Cuma 17:01
 
Yağmur değil kimyasal korkusu
Vatandaşlar bu kez yağmurdan değil, Tuzla’da meydana gelen kimyasal fabrika yangının ardından asit yağmuru tehlikesinden kaçtı
Güncel Haberi
Yağmur değil kimyasal korkusu

Tuzla'da bir kimyasal fabrikada meydana gelen yangının ardından atmosfere yüksek miktarda kimyasal salındı. Salınımın ardından bugün ilimizde dahil olmak üzere Marmara bölgesinde birçok şehirde yağmuru bekleniyordu. İlimizde yağışın öğle saatlerinde etkisini artırması ile birlikte vatandaşlar bu kez ıslanma korkusunun yanında asit yağmuru korkusu yaşandı. AFAD’ın risk olmadığı konusunda yaptığı açıklamaya rağmen vatandaşlar tedbiri elden bırakmadı. Yağmura hazırlıksız yakalanan birçok kişi yağmura çıkma riskini almadı.

 

 

HALK SAĞLIĞINI TEHDİT EDEN HERHANGİ BİR DURUM YOK

AFAD’tan yapılan açıklamada “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Hava Kalitesi Ölçüm Sisteminde olağandışı bir veri alınmadığı bildirilmiştir. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgilere göre de yangın neticesinde atmosfere karışan kirletici emisyonların bu gece geç saatlere kadar ülkemizi terk edeceği ve Cuma günü beklenen yağışlar nedeniyle ülkemizin herhangi bir bölgesinde olağandışı bir etki oluşturmayacağı öngörülmektedir. Konu ile ilgili olarak Sağlık Bakanlığında bir toplantı düzenlenmiştir. Toplantıya Tarım ve Orman Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı AFAD Sağlık Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve akademisyenler katılım sağlamıştır. Toplantı sonucunda bu olayla ilgili olarak halk sağlığını tehdit eden herhangi bir durum olmadığı anlaşılmıştır. Gelişmeler takip edilmektedir” denildi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yağmur, değil, kimyasal, korkusu,
Yorumlar
Haber Yazılımı