Haber Detayı
30 Eylül 2019 - Pazartesi 17:43
 
Vali Aksoy, din görevlilerini ağırladı
Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Kocaeli İl Müftüsü Sinan Cihan ve beraberindeki heyet Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’u makamında ziyaret etti.
Siyaset Haberi
Vali Aksoy, din görevlilerini ağırladı

Her yıl 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle İl Müftüsü Sinan Cihan, İl Müftü Yardımcısı Hatice Sümer, İzmit İlçe Müftüsü Süleyman Küçük, Dilovası İlçe Müftüsü Osman Barış, Diyanet-Sen Kocaeli Şube Başkan Vekili Çetin Kıranşal, Türk Diyanet Vakıf-Sen Şube Başkanı ve İzmit Eren Camii İmam Hatibi Mehmet Ali Karadaşlı, Kuran Kursu Öğreticisi Zeynep Arslan ile İzmit Hasanağa Camii İmam Hatibi Adem Aslım, Vali Hüseyin Aksoy’u ziyaret ettiler. İl Müftüsü Sinan Cihan, Vali Aksoy’a Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle gerçekleştirilecek etkinlikler hakkında bilgi sunumunda bulunarak, kabullerinden dolayı teşekkür etti ve çiçek takdiminde bulundu.

"TÜM ARKADAŞLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM"
Vali Aksoy ise burada yaptığı konuşmada, “Öncelikle haftanızı kutluyorum. Ziyaretiniz için teşekkür ediyorum. Camiler ve Din Görevlileri Haftamız her yıl olduğu gibi bu yıl da amacına uygun bir şekilde Kocaeli’nde kutlanacaktır. Din hizmetleri oldukça önemli ve bu anlamda Diyanet İşleri Başkanlığımız da kurulduğu günden beri çok önemli görevler ifa etmektedir. Bu anlamda herhangi bir boşluk yaratılmaması, halkın bu ihtiyacının en iyi şekilde karşılanması konusunda  geçmişte olduğu gibi bugünde, bundan sonra da Diyanet İşleri Başkanlığımız ildeki teşkilatı olan İl Müftülüğümüz ve ilçelerde de bütün din görevlilerimizle bu görevleri yerine getiriyorlar. Emeği geçen katkı sunan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi ve tüm din görevlilerinin Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nı kutlayarak, çalışmalarında başarı temennisinde bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Aksoy,, din, görevlilerini, ağırladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı