Haber Detayı
18 Eylül 2019 - Çarşamba 12:50
 
TÜBİTAK Uzay'a 28 personel alınacak
TÜBİTAK, resmi gazetede yayınladığı kamu personeli alım ilanına göre, bünyesinde çalıştırmak üzere 28 personel alacağını duyurdu.
Güncel Haberi
TÜBİTAK Uzay'a 28 personel alınacak

Yayınlanan ilanda AR-GE Personeli kadrosunda araştırmacı ve teknisyen alımı yapılacağı belirtilirken bu alımlarda bazı özel ve genel şartların da olduğu belirtildi. TÜBİTAK Uzay bölümüne ayrılan kadrolar arasında 2 tanesinin şartında ön lisans mezunu olmak yer alırken geri kalan 26 aday personel kriterlerinde lisans mezunu olma şartı yer almaktadır. Başvurular için gerekli koşullar ve süreçler Kurumun internet sayfasında (www.tubitak.gov.tr), Devlet Personel Başkanlığının ve Türkiye İş Kurumunun internet sayfalarında yer almaktadır. İş Başvuruları TÜBİTAK İş Başvuru Sistemi (https://kariyer.sage.tubitak.gov.tr) üzerinden gerçekleştirilecektir. Ayrıca ilanda belirtilen dipnota göre son başvuru tarihi 09.10.2019 tarihidir.

 

Alınacak adayların TÜBİTAK UZAY ODTÜ yerleşkesinde çalıştırılacağı belirtilirken aday personellerin deneyimin de olması gerektiği dikkatlerden kaçmadı. Bu husus da dikkate alındığında birimlerde görevlendirilecek personellerin bir kısmının 2 yıl deneyimli bir kısmının ise 5 yıl deneyimli olma şartı yer alıyor. Genel bir tanımla ifade etmek gerekirse 1’dan 5 yıla kadar deneyim gerektiren kadro ilanında adaylarda bulunması gereken kriterler haberimizde mevcuttur.

TÜBİTAK Personel alım ilanı için tıklayınız.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TÜBİTAK, Uzay'a, 28, personel, alınacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı