Haber Detayı
22 Eylül 2019 - Pazar 12:36
 
Taşınma yok, modern Dilovası inşa edilecek!
Ankara’da Çevre Bakanı Murat Kurum ile bir toplantı gerçekleştirdiklerini vurgulayan Başkan Büyükakın, modern bir Dilovasının inşa edilesi için çalışmanın başlatılması talimatını verdiler açıklamasını yaptı.
- Haberi
Taşınma yok, modern Dilovası inşa edilecek!

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr Tahir Büyükakın, TRT Haber'de Fuat Kozluklu'nun sunduğu “Gece Bakışı” programının konuğu oldu. Marmara Uluslararası Kent Forumu (MARUF) ile başta kentlerin gelişimi üzerinde birçok değerlendirme yapan Başkan Büyükakın, dünyadan ve Türkiye’den akademisyenler, belediye başkanları, STK temsilcileri, teknoloji kuruluşları ile kentlerin tüm paydaşları aynı platformda bir araya geleceğini ifade etti. Marmara Uluslararası Kent Forumu’na 25 ülkeden 3 binin üzerinde katılımcının katılacağını söyleyen Başkan Büyükakın, göçten iklim değişikliğine, şehir teknolojilerinden inovasyona kadar kentlere ilişkin birçok konuyu İstanbul’da tartışmaya açacaklarını dile getirdi.

BAKAN KURUM'DAN DİLOVASI TALİMATI
Dilovası mevcut durumu hakkında soru soran Fuat Kozluklu’ya cevap veren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr Tahir Büyükakın, “Dilovası bölgesi bizim birinci önceliklerimiz arasındadır. Gerek seçim öncesi ve sonrası bu bölgemiz çalışmalarımızın merkezindedir. Bu çalışmanın ağırlık merkezinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız vardır. Dilovası’nda olumsuzlukların yaşanmaması için geçtiğimiz günlerde Ankara’da Çevre Bakanımız Murat Kurum ile bir toplantı gerçekleştirdik. İki saatlik bir çalışma toplantısında bakanımız problemli bölgelerin yeni bir yere taşınması, yeni bir Dilovası inşa edilesi için bir çalışmanın başlatılması talimatını verdiler. Dilovası’nın yeni bir mekâna taşımak yeni bir Dilovası inşa etmek için çalışacağız” ifadelerini sarf etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Taşınma, yok,, modern, Dilovası, inşa, edilecek!,
Yorumlar
Haber Yazılımı