Haber Detayı
07 Kasım 2018 - Çarşamba 17:52
 
Seçim Komisyonu görevi başında!
Ak Parti Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut, düzenlediği basın toplantısında seçim işleri komisyonunun çalışmaları ve belediye başkanlığı aday adaylığı için izlenecek yol haritası ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Siyaset Haberi
Seçim Komisyonu görevi başında!

Ak Parti Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut, parti ilçe teşkatında yaptığı basın toplanısında, İlçe Seçim Komisyonu ve  belediye başkanığı için aday adaylıkları için izlenecek yol haritası üzerine açıklamalarda bulundu

İlçe Seçim Komisyonu Başkanlığını Murat Güldal'ın yaptığını Yavuz Celep, Mahmut Kocabay, Bulut Tezcan, Ebru Bağrı, Hamza Şayir, Muhammed Korgan, Saim Karakaya  ve Mimar Birgan Ayşe Kübra Turan görevli olduğunu belirterek "Komisyonumuz sabah 10.00 ile akşam 17.00 arasında müracaatları alacaktır, Hafta sonu ise sabah 10.00 gece ise 24.00 kadar müracaatlar kabul ediliecek. son gün olan 12 Kasım Pazartesi günü ise Saat 10.00 ile 12.00 arasında aday adaylarnın müracaatlarını alınacaktır dedi. 

AK Parti İlçe Başkanı Osman Akbulut daha sonra şöyle devam etti "  5 Aralık’a kadar Büyükşehir Belediye Başkanını belli olacağını, ilçe belediye başkanlarının ise Aralık ayının sonunda belirlenecek. İlçe başkanlarımız ve il yönetim kurulu üyelerimiz ve ilçe yönetim kurulu üyelerine  istifa için 12 Kasım sınırlaması yoktur. 3 Aralık müracaatların son tarihine kadar  kadar genel merkezimizle istişareler sonucunda durumlarını belirleyecekler. 

Aday olmak isteyen il yöneticileri ve ilçe yöneticileri e-temayüle girebilecek. Mevcut belediye başkanları ve ilçe başkanları temayüle girmeyecek. Ancak ilçe başkanlarının isimleri temayüle giren partililer tarafından yazılabilecek. Temayülde  ana kamede ilçe yöneticileri, ilçe kadın ve gençlik kolları başkanları ve mahalle başkanları oy kullanacak. Temayül ilde tek noktada yapılacak. Temayül yoklaması 18 Kasım’da saat 10.00 ile 16.00 arasında yapılacak” dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Seçim, Komisyonu, görevi, başında!,
Yorumlar
Haber Yazılımı