Haber Detayı
14 Mayıs 2018 - Pazartesi 19:32
 
Özel Çocukların Sınıfı Yenilendi!
Dilovası Mehmet Zeki Obdan İlkokulunun yenilenen Özel Eğitim Sınıfı, Kaymakam Mustafa Asım Alkan'ın katılımıyla açıldı. Ayrıca Anneler Günü kutlaması yapılarak Özel Annelerin gönlü alındı.
Eğitim Haberi
Özel Çocukların Sınıfı Yenilendi!

Dilovası Mehmet Zeki Obdan İlkokulu bünyesinde daha önce açılan fakat küçük bir alanda eğitim faaliyetleri devam eden Özel Eğitim Sınıfı, Okul Müdürü Salih Toltar'ın girişimleri ve Türk Kızılayı Dilovası Şubesinin katkılarıyla daha geniş bir sınıf yenilenerek hizmete açıldı.

Törene Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Balay ,İlçe Nüfus Müdürü Hasan İstif, Türk Kızılayı Dilovası Şube Başkanı Ali Üzer,  okul müdürleri, özel çocuklar ve velileri katıldı.

Yapılan sade törenle sınıfın açılış kurdelesi kesilerek hayırlı olsun temennileri iletildi. Ayrıca Özel Eğitim Sınıfı öğrencileri anneler günü kutlaması yaparak annelere büyük büyük onur yaşattılar.

Kaymakam Mustafa Asım Alkan burada yaptığı konuşmada özel eğitimin önemine değinerek açılışı yapılacak sınıfın eğitim ve öğretim için  çok önemli olduğunu belirterek katkı sağlayanlara teşekkür etti,

Okul Müdürü Salih Toltar'da yaptığı konuşmada daha önce küçük bir alanda ki Özel Eğitim Sınıfını daha geniş ve ferah bir alana taşıyarak özel eğitime muhtaç çocuklarımızın daha iyi şartlarda öğrenim görmelerini sağladıklarını belirterek desteklerinden dolayı Türk Kızılayı Dilovası Şube Başkanı Ali Üzer'e teşekkür etti. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Özel, Çocukların, Sınıfı, Yenilendi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı