Haber Detayı
02 Haziran 2018 - Cumartesi 12:46
 
Osmangazi Köprüsü temalı resim yarışması!
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğrenciler arasında 1. Osman Gazi Köprüsü temalı resim yarışması düzenlendi. Düzenlenen Yarışmada birinciye 1000 TL ikinciye 700 TL üçüncüye ise 500 TL para ödülü verildi.
Eğitim Haberi
Osmangazi Köprüsü temalı resim yarışması!

Ülkemizin marka yatırımlarından ve Dilovası’na değer katan Osmangazi Köprüsü Temalı ilçede bulunan okullar arasında düzenlenen fotoğraf sergisi Osmangazi  Köprüsünün heman yanı başındaki OKSİJEN AVM’de açıldı.  Sergilenen resimlerde dereceye giren öğrencilere birinciye 1000 TL ikinciye 700 TL üçüncüye ise 500 TL para ödülü verildi.

Resim Sergisinin açılışına İlçe Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Milli Eğitim Müdürü Murat Balay, Gençlik Spor İlçe Müdürü Murat Babaoğlu, Oksijen AVM Müdürü Hüseyin Öztürk ve diğer yetkililer katıldı.

Milli Eğitim Müdürü Murat Balay yaptığı konuşmada; Türkiye’de güzel  şeyler oluyor. Ekonomide, savunma sanayisinde, ulaşımda, eğitimde ve sağlıkta yıllardır yapılamayan, eksik yapılanlar tamamlanıyor  ve Ülkemiz adeta havadan,karadan, denizden yollar ve demir ağlarla örülüyor. Çocukluğumuzda ancak resimlerde veya yabancı filimlerde görüp hayranlıkla izlediğimiz o yollar ve köprüler artık hemen yanıbaşımızda ve sıradan bir yatırım görülür hale geldi. Ülke ve milletmiz büyük bir vizyon değişimi yaşıyor.

Bu büyük yatırımlardan biri olan Osmangazi Köprüsü ve diğer eklentileriyle Kompleks yapı, ilçemize bölgemize ve tüm ülkeye yeni bir vizyon ve bakış açısı da kazandırıyor. Havaalanları, köprüler, yüksek hızlı trenler ve diğer tüm büyük yatırımlar tek başına bir köprü ve havaalnı demek anlamına gelmiyor. Aynı zamanda anlam olarak her alanda teknolojide ve yatırımlarda Avrupa ve Batıyla arasında açılan büyük makası ve aradaki farkı  kapatma heyecanını, eğitimle tamamlayacağı bu büyük gelişim ve genç nüfusuyla Ülkenin ayağa kalkışını, yetişen yeni ve milli nesliyle gelecek yılların Türkiye ve Türk gençliğinin olacağı ve Dünyanın lider ülkesi konumuna hızla koşma azmini de içinde barındırmaktadır.

Tabi eğitim bunun en önemli ayağı. Hızla yapılan eğitim yatırımlarıyla artık geri kalmış bir Ortadoğu ülkesi izleniminden hızla çıkmakta ve artık her bir eğitim yatırımıyla muadili olan dünya devletlerinden aşağı kalmayacak noktalara hızla yaklaşmaktayız. Artık 70 kişili sınıflar yerine hızla artan derslik sayılarıyla birlikte 30 un altında derslik başına düşen öğrenci sayısı olan, her sınıfında internet altyapısı ve akıllık tahtaları bulunan , elinde tablet ve bilgisayarıyla eğitim alınan okullara kavuştuk. Özellikle Kız çocuklarının ve diğer çocuklarımızın okullaşmasında neredeyse 100 lere ulaşma başarısı göstermekte ve yaygın eğitim yoluyla da yetişkinler hızla eğitimle buluşturulmaktadır.

Yapılan yeni değişiklikler ve sistem arayışları neticesinde artık anasınıfından üniversiteye kadar her kademede nitelikli insan gücü yetiştirmeye ağırlık verilecek, böylece kendine güvenen, milli ve manevi bilinçle donatılmış, ülkesi için hiçbir  fedakarlıktan kaçınmayacak, ülkesinin muasır medeniyetler seviyesine çıkması ve dünyanın lider ülkesi olması için çırpınan bir nesil geleceğimizi daha aydınlık yapacaktır.

İşte bu yatırımların böyle bir heyecan, vizyon ve özgüven katması çok önemlidir.

İlçemizde biz de bu bilinçle Yeni Büyük Türkiyenin habercisi yatırımların başında gelen OSMANGAZİ KÖPRÜMÜZÜN anlamını kavratmak amacıyla OKSİJEN AVM işletmemizle ortak olarak İlçemiz okulları arasında resim yarışması düzenledik. Yarışma büyük bir ilgi gördü ve Seçici Jürimiz de bu eserler arasında dereceye girenleri belirledi. Bugün bu dereceye giren eserlerin sahiplerine ödülleri takdim edilecektir.  Bizimle bu güzel projede ortak olan OKSİJEN AVM işletme Müdürümüz Hüseyin ÖZTÜRK beyefendiye ve ekibine, projenin oluşmasında öncülük yapan Sayın Kaymakamımıza, görev alan jüri üyelerimize teşekkür ediyor, yarışmaya katılan tüm eser sahiplerini ve özellikle de dereceye girme başarısı gösteren eser sahibi öğretmen ve öğrencilerimizi de tebrik ediyorum.

Bundan sonra da inşallah bu ve benzeri, projelerle sahip olduğumuz güzellikleri ön plana çıkaracak etkinliklerde OKSİJEN AVM işletme Müdürümüz Hüseyin ÖZTÜRK bey ile  ortak çalışma temenimizle siz değerli hazirunu sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Osmangazi, Köprüsü, temalı, resim, yarışması!,
Yorumlar
Haber Yazılımı