Haber Detayı
20 Mart 2019 - Çarşamba 10:13
 
Onkoloji Hastanesi'nin tanıtımı yapıldı
Koruma Şirketler Grubu sahibi Aracı Ailesi tarafından Umuttepe Batı Yerleşkesinde yaptırılan ve 4 Mart’ta hasta kabulüne başlanan Semahat Aracı Onkoloji ve Palyatif Bakım Merkezi düzenlenen törenle tanıtıldı.
Sağlık Haberi
Onkoloji Hastanesi'nin tanıtımı yapıldı

Yaklaşık 4 yıl önce Koruma Şirketler Grubu sahibi olan Aracı Ailesi tarafından anneleri Semahat Aracı’nın adını yaşatmak amacıyla Umuttepe Batı Yerleşkesi’nde Semahat Aracı Onkoloji ve Palyatif Bakım Merkezi yaptırıldı. Temeli 20 Mayıs 2015 tarihinde atılan ve 4 Mart tarihinde de hasta kabulüne başlanan Semahat Aracı Onkoloji ve Palyatif Bakım Merkezi’nin tanıtım töreni bugün yoğun katılımla gerçekleştirildi. Törende kurdele kesimi olmazken resmi açılışı mitinge gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gerçekleştirecek.

PROTOKOL (3)

YOĞUN KATILIM

Yaklaşık 25 Milyon TL’lik maliyeti bulunan Onkoloji Hastanesi’nin tanıtım törenine Vali Hüseyin Aksoy, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan, Koruma Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı ve kardeşleri, Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, KOÜ eski Rektörü Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu, Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk, Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü, gazetemizin Köşe Yazarı Duayen Gazeteci Galip Ataman, hastane hekimleri ve personel katılım sağladı.

GALİP HOCA

BABAMIZIN ADINA DA BİR PROJE HAZIRLANIYOR

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende konuşan Aracı Ailesi adına Koruma Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı, “Benim için annemi anmak çok önemli. Bundan tam 60 yıl önce dünyaya geldiğim gün bugün. Sayın Cumhurbaşkanımızın bugünü özellikle seçmesinden dolayı ayrıca çok mutluyum. Güzel tesadüf oldu. Biz Kırım Tatarı bir baba ile Türkmen bir nanenin 4 kardeşiyiz. 2013 yılında rahmetli babamın adına yaptırdığımız okulun açılışında Allah bize inşallah böyle açılış yapmayı nasıp etsin dedik. Biz de Üniversitemiz ve Büyükşehir’imiz ile birlikte kolları sıvadık. Yaklaşık 2,5 yıl önce binamızı bitirdik ancak şartlar elverişli değildi. Onkoloji olmasını uygun gördüler, yatırımları yaptık ve bugünlere geldik. Ablamız Zümran Aracı’ya da çok teşekkür ediyorum. Tüm gayretiyle çalıştı. Milletimize bu fırsatı veren devletimize çok teşekkür ediyorum. Bir proje daha hazırlanıyor, babamızın adına. Onu da inşallah Rektörümüz açıklar” şeklinde konuştu.

PLAKET (1)

RESMİ AÇILIŞIMIZ AKŞAM OLACAK

KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, “Tabi ki biraz önce İbrahim beyin de bahsettiği gibi devlette devamlılık esastır. Onkolojik hastaların, palyatif bakımdaki hastaların ihtiyacını göz önünde bulundurarak böyle bir faaliyet içerisine girdik. 110 yataklı olan bu merkez, dünyanın en modern palyatif bakım merkezleri arasına girdi. Sayın Cumhurbaşkanımızı da mitingden sonra bekliyoruz. Resmi açılışını o zaman yapmış olacağız” diye konuştu. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Aracı Ailesi açısından çok hayırlı bir iş. Elimizden ne geliyorsa yapmak gerekir. Kubbede hoş bir seda bırakmak önemli. Aracı ailesini tebrik ediyorum. Bu güzel eserin hastalara şifa dağıtan bir kurum olmasını temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.

ARACI KARDEŞLER (2)

EVLATLARIN TUTUMU TAKDİRİN ÜSTÜNDE

Vali Hüseyin Aksoy, “Aracı Ailesi tarafından yapımı gerçekleştirilen bakım merkezinin tanımını gerçekleştiriyoruz. Kocaeli hızla büyüyen gelişen bir kent. Üniversitemizin hastanesi de önemli bir birikim ve donanıma sahip. Bu önemli kurum, hastanemizi daha da güçlendiren bir merkez olacaktır. AMATEM ve ÇEMATEM’in ihalesi de yapıldı. Bu tür hayırlı işler önemlidir. Nice zengin insanlar vardır ama bu gibi yatırım yapma fırsatı olmamıştır. Bu fırsatı sunmak da oldukça önemli. Rahmetli annelerine Allah’tan rahmet diliyorum. Evlatlarının bu tutumu da her türlü takdirin üstündedir. Kentimize, milletimize hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.

GEZDİLER (1)

GÜNDE 135 HASTAYA KEMOTERAPİ

Aracı Ailesi tarafından yaptırılan kanser hastalarının yanı sıra Alzheimer, Demans (Bunama), Parkinson ve hareket bozukluğu olan fiziki sorunu bulunmayan hastalara hizmet verecek merkez 84 oda ve 140 yatak kapasiteli olup günde 135 hastaya kemoterapi uygulanabilecek. Merkezin fizik ünitesinde yatan hastalar tedavilerinin yanı sıra zemin kattaki havuzdan tedavi amaçlı yararlanabilecek.

HASTANE (1)

HASTANE (6)

PLAKET (3)

GALİP HOCA-KOMSUOĞLU (1)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Onkoloji, Hastanesi'nin, tanıtımı, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı