Haber Detayı
07 Şubat 2018 - Çarşamba 12:48
 
Nesibe Aydın okulları geliyor
1984 yılından bugüne, başarı ve disiplin odaklı eğitim anlayışıyla öne çıkan Nesibe Aydın Okulları, yeni projesini Kocaeli’de gerçekleştiriyor
Eğitim Haberi
Nesibe Aydın okulları geliyor

İnşaatı tamamlanmak üzere olan Nesibe Aydın Kocaeli Okulları birinci etap binası, 18 derslik, 1 kapalı spor salonu, 1 konferans salonu, kütüphane, laboratuvar ve diğer sosyal alanlardan oluşuyor. 2018-2019 eğitim-öğretim yılında hizmete girecek olan okul, hem merkezi bir noktada bulunması, hem de güçlü öğretmen kadrosu ile Kocaeli’de fark yaratacak bir iddia taşıyor. Projenin ikinci etabının ise, 60 derslikli, 10.000 m2 kapalı alana sahip ve tam donanımlı bir eğitim kampüsü olarak önümüzdeki yıl, ilk etaba yakın bir bölgede inşaatına başlanacak.

‘EĞİTİM MÜCADELEMİZİ DEVAM ETTİRİYORUZ’

Konu hakkında açıklama yapan Nesibe Aydın Okulları Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mirkan Aydın, “Kurumumuz şu anda Ankara, Konya ve Antalya’da 7 ayrı kampüste, 5.000 öğrenciye hizmet vermektedir. 7 öğrenci başına, 1 eğitimcinin düştüğü muazzam bir oran ile eğitim mücadelemizi devam ettiriyoruz. Her yıl üniversite sınavlarında elde ettiğimiz Türkiye dereceleri, kursa ya da özel derse ihtiyaç bırakmayan sınavlara hazırlık modelimiz, üç öğrencimizden birinin lisanslı sporcu olduğu spor politikamız, IB-DP, IB-PYP ve Cambridge gibi dünyanın sayılı diploma programlarına akredite olmamız gibi birçok husus, okullarımıza olan ilgiyi çok yüksek seviyeye getirmektedir. Her ne kadar okullarımıza olan talep çok yüksek olsa da, Nesibe Aydın Okulları’nda öğrenim görmek isteyen öğrencilerin, okulumuzun baraj puanını yakalaması ve Nesibe Aydın disiplini ve çalışma temposunu içselleştirmesi gerekmektedir” dedi.

‘ÖĞRENCİ VE VELİLERE BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAĞIZ’

İlimizdeki projelerinde oldukça iddialı olduklarının altını çizen Aydın, “Kocaeli projemize, 2017 Ocak ayında başladık. Kocaeli, hem ekonomik hem de kültürel açıdan çok gelişmiş bir ilimiz. Veliler ve öğrencilerin eğitime olan ilgisi çok yüksek olduğu gibi okullardan ve öğretmenlerden de yüksek beklentilere sahipler. Nesibe Aydın Okulları’nın hâlihazırda sunduğu başarı odaklı eğitim sistemi, sınavlara hazırlık müfredatı ve disiplinli yapısının Kocaeli’deki ailelere birebir hitap edeceğini değerlendirdik. Özellikle, okulumuzun öğrencilerinin üniversiteye hazırlık çalışmalarında, kursa ya da özel derse gitmeden, okuldaki program ile istedikleri üniversitelere yerleşmeleri, Kocaeli’de bu yönde beklentisi olan öğrenci ve velilere büyük katkı sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

BAŞARI VE KALİTE STANDARDI

Açıklamalarına devam eden Aydın, “Ocak ayından beri, çok yoğun çalıştık ve tüm planlarımızı tamamladık. Öğretmenlerimizin ve yöneticilerimizin önemli bir kısmı Ankara’daki merkez okullarımızdan gelecek. Kocaeli’den, İstanbul’dan anlaştığımız değerli öğretmenlerimiz var. Bu projemizi, Kocaeli’ndeki iki değerli eğitimci Atila Malçok ve Musa Vayiç ile birlikte ve ortaklaşa gerçekleştiriyoruz. Okulumuzda, Nesibe Aydın Okulları’nın Türkiye genelindeki okullarında sağlanan başarı ve kalite standardı, ilk zilimiz çaldığı andan itibaren yerleşmiş olacak” diye konuştu.

DUYURU VE DAVETLER WEB SİTESİNDE

Gerekli bilgilere öğrencilerin ve velilerin okulun web sitesi ile sosyal medya hesaplarından ulaşabileceğini belirten Aydın, “Ocak ayından itibaren okula giriş sınavları için başvuru almaya başlayan Nesibe Aydın Kocaeli Okulları, eğitim-öğretim dönemi başlamadan önce de birçok öğretmen, öğrenci ve veli semineri düzenleyecek. Bunlarla ilgili duyurular ve davetler, okulumuzun web sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden yapılmaktadır” ifadelerini kullandı. 6 Ocak tarihinde Kocaeli Bilim Merkezi'nde gerçekleşen ve 5 bine yakın kişinin katılımı ile muhteşem bir STEM(Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) Bilim Festivali'ne imza atan Nesibe Aydın Okulları, vermiş olduğu eğitim kalitesi hakkında önemli ip uçları paylaştı.

ÖN KAYIT İÇİN:

Okula giriş ve bursluluk sınavına ön kayıt için 0 850 733 19 84 numaralı telefonu arayabilir ya da www.onkayit.nesibeaydin.k12.tr adresi üzerinden başvurularınızı oluşturabilirsiniz.

TANITIM OFİSİ: Yahya Kaptan Mahallesi, Kardelen Sokak, No: 5/A, Zemin Kat İzmit/Kocaeli

TEL: 0262 311 59 46

Kaynak: Editör:
Etiketler: Nesibe, Aydın, okulları, geliyor, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı