Haber Detayı
02 Haziran 2018 - Cumartesi 13:15
 
Milli Eğitim Müdürü Balay; İyilik Bulaşıcıdır!
Okuma Sanatı Kulübü Başkanı Tülay Yanıkoğlu Yazıcı’nın başlatmış olduğu ve Kocaeli’ye kazandırdığı kütüphanelerden bir yenisini de Dilovası Mübeccel Çolakoğlu Ortaokulunda açtı.
Eğitim Haberi
Milli Eğitim Müdürü Balay; İyilik Bulaşıcıdır!

Dilovası Mübeccel Çolakoğlu Ortaokulunda kütüphane açılışına, Dilovası ilçe Milli Eğitim Müdürü Murat Balay , Mübeccel Çolakoğlu Ortaokulu müdürü Necmettin Akar, Şehit Can Duyar MTAL Okul Müdürü Şemsettin Yıllmaz, Gebze Gazetesi Genel Müdürü Yunus Kahraman, Beyza Kitapevleri Genel Koortinötürü Nurcan Kavran, diğer yetkiiler ve   öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Okuma Sanatı Kulübü 2017  yılı  mart ayında, Tülay Yazıcı Yanıkoğlu  önderliğinde,  arkadaşlarıyla aynı kitabı okuyarak,  birlikte o kitap hakkında  sohbet etmek  üzerine oluşturulmuşken,  sonrasında  kütüphane kurmak üzere çalışmalara başladı. İlk kütüphaneyi, Hereke  Kışladüzü İlköğretim İlkokulu’na kuran kulüp, şimdi de Dilovası Mübeccel Çolakoğlu Ortaokulunda  kütüphane açtılar. Kitap kumbaralarıyla yanlarında yer alan marka yapmış çeşitli kurum ve kuruluşların ana sınıfından sekizinci sınıfa kadar bağışladığı hikaye kitaplarıyla kütüphane açma çalışmalarına devam edecekler.

Kulübün amacı; Okuma kültürünün yaygınlaşması , okumaya özendirmek

Kentimizin sevilen ismi, Kocaeli TV’nin başarılı programcısı Tülay Yanıkoğlu Yazıcı son günlerde kendi yarattığı projesi ile konuşuluyor. 13 Mart 2017’de kurulan ve kurulduğu günden beri birçok etkinlik ile insanlara kitap okumanın önemini aşılayan  Okuma Sanatı Kulübü Başkanı Tülay Yanıkoğlu Yazıcı Kulüp olarak, okuma kültürünün yaygınlaşması, okumaya özendirmek ve her şeyden önemlisi kütüphanesi olmayan okullara kütüphaneler yapılmak üzere yola çıkan Okuma Sanatı kulübü her geçen gün daha çok duyuluyor ve katılımcı sayısı artıyor.

Dernek, her ay  farklı bir yazarın, farklı bir kitabını okuyarak, çeşitli kişisel gelişim konulu  ücretsiz seminerlerle  etkinliklerini  Kitap Pastası Cafe’de gerçekleştiriyor. Bundan sonra da aynı şekil de kitaplar okuyarak, sohbet ederek kişisel gelişim üzerine çeşitli ücretsiz seminerlerle etkinliklerine dernekleşerek devam edecekler.

BALAY TEŞEKKÜR ETTİ 

Dilovası ilçe Milli Eğitim Müdürü Murat Balay açılışta yaptığı konuşmada , iyilikler bulaşıcıdır, Gebze Gazetesi , Okuma Sanatı Kulübü ve Kentin Kadınları Platformu Başkan ve üyelerinin ilçemiz Mübeccel Çolakoğlu Ortaokulumuza kazandırdıkları Kütüphanenin açılışını gerçekleştirdik. Sosyal Sorumluluk projeleri yaparak çözüme ortak olmaları ve en önemli mesele olan okuma ya dikkat çekmeleri nedeniyle yardımsever Paydaşlarımıza öğrenci öğretmen ve velilerim adına teşekkür ediyorum..

Kaynak: Editör:
Etiketler: Milli, Eğitim, Müdürü, Balay;, İyilik, Bulaşıcıdır!,
Yorumlar
Haber Yazılımı