Haber Detayı
05 Ocak 2019 - Cumartesi 13:06
 
MHP İl Başkanı Ünlü, 'Cumhur İttifakına Bağlılığımız ve Duruşumuz Net'
İlçe başkanları ile bir araya gelen MHP İl Başkanı Aydın Ünlü 'İttifakın ilçelerdeki ayrıntıları açıklanana kadar yerel seçimlere kendi meclis üyesi adaylarımızla gireceğiz, Ak Parti Kocaeli yöneticileri MHP tabanını mutlu eden listeler hazırladığında Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan teşekkür alacaklardır dedi.
Siyaset Haberi
MHP İl Başkanı Ünlü, 'Cumhur İttifakına Bağlılığımız ve Duruşumuz Net'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkan Aydın Ünlü ilçe başkanları ile Antikkapı Restoran’da bir araya geldi. Ünlü ilk olarak, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin ilçe başkanlarına gönderdiği ve Cumhur İttifakı’nın önemi ile ilgili önemli bilgilerin yer aldığı genelgeyi okudu. Sonrasında açıklama yapan Ünlü, “Kocaeli’de Cumhur İttifakı vardır. MHP Kocaeli Teşkilatı başkan, yönetim kadrosu ve ilçe başkanları Cumhur İttifakı rufuna zarar vermeden çalışmaya devam edecektir. MHP Kocaeli Teşkilatı olacak 12 ilçede kendi meclis üyesi adaylarımızla yola çıkıyoruz. İttifakın detayları açıklandığında ona göre çalışmalarımızı yapacağız. Her siyasi parti kendi logosuna oy isteyecek. Milletvekili seçimlerinde olduğu gibi belediye başkanına ayrı oy vereceğiz, meclis seçimlerinde MHP logosuna oy isteyeceğiz” ifadelerini kullandı.


ÜLKENİN BEKASI İÇİN


Cumhur İttifakı’nın yerel seçimlerdeki önemi ile ilgili konuşan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü Ünlü, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin parlamenter değil cumhurbaşkanlığı ile yönetilen bir devlet. Bu sistemin ilk seçimi 31 Mart yerel seçimleridir. Cennette bile bir araya gelemeyecek olan CHP, HDP ve İpsizi sapsızı Cumhurbaşkanlığı sistemine zarar vermek için biraraya geliyorsa yerel seçimlerde de ülkenin bekas adına Cumhur İttifakı önem arz etmektedir. Kocaeli de yerel seçimlerde Cumhur İttifakı olarak başarılı olmak zorundayız” dedi. 


CUMHUR İTTİFAKI 13-0 KAZANACAK


“İç barışın olduğu Türkiye Cumhuriyeti Devletinde; devleti yönetenler liderim süreci yakından okuyan liderler sayesine bugün savaş yoktur” diyen Ünlü“Aksi takdirde sarı yelekliler değil kırmızı yelekliler ve gezi olayları yaşayan bir vatandaş olacaktık. Bunun mimarı bugün devleti yönetenlerdir. Kimsenin burnu kanamadan bir sistem değişikliği yaşanmıştır. Bu dakikadan sonra ülkemde devletime karşı kimsenin eylem yapmaya cesareti olamaz. 31 Mart seçimleri bu sistemi bozdurmamak adına önem arz etmektedir. Cumhur ittifakı bir bütündür. Kocaeli de 13-0 cumhur ittifakı olacaktır. Ülkücü camianın gönlüne girmek 16 yıldır Kocaeli’yi yöneten iktidar yöneticilerinin görevidir” dedi. 


İPSİZ SAPSIZ


Ünlü sözlerinin devamında “MHP Kocaeli Teşkilatında siyasi kulis yapmak adına serbesttir. Son dakikaya kadarelimizden geleni yapacağız. Demokratik olarak hakkını arayacak. Kamuoyu oluşturacak. Genel merkezden açıklama geldikten sonra ama fakat lakin arkasına sığınmadan talimatı uygulayan bir siyasi parti olacağız. Sonrası yoruma kapalıdır. CHP ve İP pazarlığı vardır, MHP’de ittifak var pazarlık yok. Masada pazarlıkla alakalı işimiz yok. Karşılıklı jestler uğruna çalışma yapıyoruz. Zillet ittifakı patlayıp gidecektir. İpsizlerin ne anlama geldiğini bilen bir siyasi partiyiz. HDP veipsiz sapsız girdiğinde. MHP’ye büyükşehir ve bütün ilçeler yakışır. Ama rakamlar ortadadır. Bu nedenle Cumhur İttifakı’nın başarılı olması AK Parti içinde önem arz etmektedir” dedi.ın

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP, İl, Başkanı, Ünlü,, 'Cumhur, İttifakına, Bağlılığımız, ve, Duruşumuz, Net',
Yorumlar
Haber Yazılımı