Haber Detayı
19 Mart 2018 - Pazartesi 08:12
 
Meteoroloji'den uyarı geldi!
Meteoroloji'den alınan son bilgilere göre; Marmara Bölgesi'nin kuzey ve batısı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.
Güncel Haberi
Meteoroloji'den uyarı geldi!

 

 

Haftanın son günü Marmara'nın genelinde ve Ege'de İzmir-Manisa dolaylarında yağış bekleniyor. İç Ege'de ise çok bulutlu bir hava hakim olacak. Diğer bölgelerimizde ise yağış yok parçalı-az bulutlu bir hava bekleniyor.

Yeni haftanın ilk günü de yağışlar hemen hemen aynı şekilde devam ederken salı günü alanını genişletecek ve yerini gök gürültülü sağanak yağışlara bırakacak. Sıcaklıklar haftanın son günü yer yer 20 derecenin de üzerine çıkıyor. Önümüzdeki üç günlük dönemde ise birkaç derece azalıyor. Denizlerimizde rüzgarlar Doğu Karadeniz ve Akdeniz kıyılarında orta kuvvet ve altında esiyor. Diğer denizlerimizde ise kuvvetli esmesi bekleniyor.

SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI

Marmara Bölgesi'nin kuzey ve batısı sağanak ve yer yer  gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. 

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü'nün internet sitesinde yer alan bilgiye  göre, bölgedeki hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmiyor.

Parçalı yer yer çok bulutlu havanın hakim olacağı bölgenin kuzey ve  batısı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, bölgenin doğusunda kuvvetli, batısında ise zaman zaman  fırtına şeklinde esmesi öngörülüyor.

Bölgede beklenen kuvvetli rüzgar ve fırtına nedeniyle meydana  gelebilecek soba ve doğal gaz kaynaklı baca gazı zehirlenmeleri, ağaç ve direk  devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve  tedbirli olunması isteniyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Meteoroloji'den, uyarı, geldi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı