Haber Detayı
01 Ocak 2019 - Salı 15:43
 
Kriz riskini azaltan baharat bulundu
Antioksidanlar tarafından zengin olan bu baharat, yaşlanma karşıtı özellikler de içeriyor. İşte kalp krizi riskinizi azaltan baharat ve faydaları.
Sağlık Haberi
Kriz riskini azaltan baharat bulundu

Milliyet Gazetesi PembeNar Sağlık sayfasının yaptığı habere göre, Amerikan Kardiyoloji Dergisi'nde yayınlanan bir araştırmaya göre kalp krizi riskini 56 azaltan bir baharat ortaya çıktı. 2012 yılında Beslenme Araştırmaları dergisinde yayınlanan bir araştırma, zerdeçal veya zerdeçal takviyelerinin tüketilmesinin, kişinin kalp ve damar sağlığını aerobik egzersiz kadar iyileştirebileceğini buldu. Zerdeçalın vücut üzerinde birden fazla yararı vardır. Beyni korur, iltihaplanmayı önler ve vücudun kanserle savaşmasına yardımcı olabilir. Zerdeçal, kalp sağlığını egzersiz kadar geliştirir.

KALP İÇİN ZERDEÇAL
Zerdeçal tüketmek, egzersiz kadar yararlı olsa da egzersiz yerine yapılan bir şey olmamalıdır. Ancak yine de çalışmalar, aynı kardiyovasküler sağlık yararlarının bazılarını üretebildiğini göstermektedir.

NASIL TÜKETMELİYİZ?
Kalp fonksiyonunu arttırmak için her gün 150 mg zerdeçal tüketmelisiniz. Bu süreç yalnızca 8 hafta sürmelidir. Günlük bir çay kaşığı zerdeçal tüketebilir veya zerdeçal özü kapsülleri satın alabilirsiniz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kriz, riskini, azaltan, baharat, bulundu,
Yorumlar
Haber Yazılımı