Haber Detayı
09 Mart 2019 - Cumartesi 10:43
 
Koruma Temizlik A.Ş. kadınları yalnız bırakmadı
Dünya Güçlendirme Platformu üyesi olan Koruma Temizlik A.Ş., 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel program düzenledi.
Yaşam Haberi
Koruma Temizlik A.Ş. kadınları yalnız bırakmadı

Birleşmiş Milletler (BM) alt kuruluşu Dünya Kadını Güçlendirme Platformu üyesi olan ve bu yönüyle kentte tek olma özelliği taşıyan Koruma Temizlik A.Ş., 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Missmutlu Kadınlar programına ev sahipliği yaptı. Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Baki Komsuoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Vali Hüseyin Aksoy’un eşi Hülya Aksoy, Koruma Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyeleri Zümran Aracı, Zeynep Aracı Öneren, Pınar Aracı Baş ile Ayşe Aracı, Koruma Temizlik A.Ş. Genel Müdürü İmer Özer Cumhur İttifakı AK Parti İzmit Belediye Başkan adayı Sibel Gönül, Eğitmen Yasemin Kaya, Klinik Psikolog İpek Gökozan, Uzman Diyetisyen Çağıl Kıran ve çok sayıda kadın katılım gösterdi.

 


KADINLARA ALTIN DEĞERİNDE BİLGİLER VERİLDİ
Kadınlar için özel olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne yönelik düzenlenen ve Oylum Talu’nun sunuculuğu eşliğinde gerçekleştirilen programda Koruma Temizlik A.Ş. Yönetim Kurulu üyesi Ayşe Aracı ve Koruma Temizlik A.Ş. Genel Müdürü İmer Özer, günün anlam ve önemine dair konuşma yaptı. Protokol konuşmalarının ardından Eğitmen Yasemin Kaya, kadınlara yaşama dair bilgiler verdi. Klinik Psikolog İpek Gökozan, sağlıklı psikolojiye dair altın bilgiler paylaştı. Daha sonrasında söz alan Uzman Diyetisyen Çağıl Kıran, kadın sağlığı için yenmesi gereken besin ürünlerini paylaştı. Oyuncu Nilgün Belgün ve Şarkıcı Ayşegül Aldinç, programda kadınlarla sohbet etti. Programda ayrıca makyaj workshopu düzenlendi ve makyajın inceliklerine dair değerli bilgiler paylaşıldı. 

 


8 MART KAZANILMIŞ BİR HAKTIR
Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Koruma Şirketler Grubu Yönetim Kurulu üyesi Ayşe Aracı, “Etkinliğin düzenleneceği öğrenen erkek arkadaşlarımız neden erkekler günü yok dediler. Bazıları Kadınlar Gününe ihtiyaç duyulmayan bir dünyada yaşamalıyız diyor ama maalesef gerçekler böyle değil. Şirketimiz iş dünyasında cinsiyet eşitliği konusunda örnek durumda. Şirketimizde kadın çalışan sayısı yüzde 30 üzerinde. Koruma Şirketi ve Aracı ailesi olarak kadının gücüne inanıyoruz ve güveniyoruz. Dünya Kadınlar Günü takvim yaprağı olmaktan çok daha fazlasıdır. 8 Mart, kazanılmış bir haktır” ifadelerini kullandı.

 


TEK SÜS BİBERİYİM
Aracı’nın ardından söz alan Koruma Temizlik A.Ş. Genel Müdürü İmer Özer, “Günün tek süs biberi benim. Dünya Kadını Güçlendirme Platformu üyesiyiz. Bizde yaş, cinsiyet olduğumuz konum farklı etki ediyor. Evde bardak düşse çocuk kırsa sakar olur, bardağı kıran anneyse uğursuzluk olur, babaysa o bardağın orada ne işi vardır. Kadınlarımızın hayatın her alanında var olması gerekiyor” şeklinde konuştu. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Koruma, Temizlik, A.Ş., kadınları, yalnız, bırakmadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı