Haber Detayı
15 Mayıs 2018 - Salı 20:59
 
Kocaeli Kudüs için ayakta!
İsrail’de dün yaşanan ve binlerce Filistinli'nin ölümü ile sonuçlanan olaylara ülke genelinde tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor.
Yaşam Haberi
Kocaeli Kudüs için ayakta!

Gönüllü Kültür Tesekkulleri'nin, 'İşgale Ses Ver' çağrısına duyarsız kalmayan siyasi parti il-ilçe başkanları, parti temsilcileri, siyasi parti milletvekili aday adayları, Sivil Toplum Kuruluşları ve çok sayıda vatandaş Anıtpark'ta bir araya gelerek, yaşanan bu olaya sert tepki gösterdi.
 
Gerçekleştirilen buluşmada Kudüs'te yaşanan olaylarda şehit olan ve yaralı Müslümanlar icin Kur'an-ı Kerim okutuldu.
 
Bugun gönül coğrafyasına birliktelikle cevap vermek, onların yüreklerine bir su olmak, destek olmak amacıyla toplandıklarını söyleyen AK Parti Kocaeli Il Başkan Vekili Abdullah Eryarsoy yaptığı açıklamada, "Bu girişimi kabul etmemiz mümkün değildir. Buradaki dik duruşumuz çok önemli. Gazze'de Kudüs'te yaşanan olayları kınıyoruz ve oradaki Müslüman kardeşlerimizin yalnız olmadığını bu birliktelikle tüm dünyanın görmesini istiyoruz. Kocaeli Halkı olarak bu çağrıya sessiz kalmadığınız icin teşekkür ediyorum. Şehit olan kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara da Allah'tan şifa diliyoruz" dedi.
 
Konuşmaların ardından toplanan Kocaeli Halkı hep birlikte tekbir getirerek, 'Kudüs bizimdir, bizim kalacak' sloganlarıyla yaşanan olaya sert tepki gösterdi.
Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli, Kudüs, için, ayakta!,
Yorumlar
Haber Yazılımı