Haber Detayı
11 Mayıs 2019 - Cumartesi 23:52
 
Kocaeli İl Genelinde 382 Müdür Değişecek!
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından müdür atamaları ile ilgili yönetmelik değişikliğinin ardından il genelindeki 976 okulun 382’sinde müdür yer değişikliği yapılacak
Eğitim Haberi
Kocaeli İl Genelinde 382  Müdür Değişecek!

ATAMALAR 13-17 MAYIS TARİHLERİ ARASINDA 
4 ve 9 yılını dolduran okul müdürler için yeni okul tercih süreci 7 Mayıs’ta sona ermşti. Okul değiştirecek müdürler, gitmek istedkleri ilçideki 10 okulu terch ettiler. Müdürlern tercihlerine göre atanmasının 13-17 Mayıs tarihleri arasında açıklanması bekleniyor. Sistemde yoğunluk olması durumunda atamalar gecikebilir.

MÜDÜRLER YENİ GÖREVLERİNE NE ZAMAN BAŞLAYACAKLAR?
Görev yaptıkları okullarda 4 la 8 yıl arasında müdürlük yapanlar puan üstünlüğü esasına göre tercih yaptılar. Bu durumda olan müdürler kendi okullarını tercih edebilecekler 8 yılını dolduranlar kendi okullarını tercih edemeyecek. İl Milli Eğtm Müdürlüğü sadece tercih sonuçlarını onaylayacak. Sonuçların açıklanmasından sonra yer değiştiren müdürler yeni okullarında 17 Haziran tarihinden itbaren göreve başlayacaklar. Okul müdürler arasında meslek lisesinde müdürlük yapan ancak branşı meslek ders olmayan müdürler meslek lisesi tercih yapamadı. Yetkililer, Okul Müdürlerinin yanı sıra yaklaşık 400 müdür yardımcısının da değşklik için terch yaptığını açıkladılar.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli, İl, Genelinde, 382, , Müdür, Değişecek!,
Yorumlar
Haber Yazılımı