Haber Detayı
31 Mayıs 2019 - Cuma 11:38
 
Kocaeli GÜDEF'li yöneticiler Başkan Vekili Çakmak'ı ziyaret etti
Kısa adı Kocaeli GÜDEF olan Kocaeli Gümüşhaneli Dernekler Federasyonu Başkanı Süleyman Olgun ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak’ı ziyaret ederek yürütülen proje ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdiler.
Yaşam Haberi
Kocaeli GÜDEF'li yöneticiler Başkan Vekili Çakmak'ı ziyaret etti

Kocaeli Gümüşhaneli Dernekler Federasyonu Başkanı Süleyman Olgun ve beraberinde yönetim kurulu üyeleri, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak’ı Gebze’deki makamında ziyaret ettiler.

Kocaeli GÜDEF Başkanı Süleyman Olgun, Federasyon olarak bir çok kültürel ve sosyal çalışmaya ev sahipliği yaptıklarını belirterek “Gümüşhanemizin konaklarını ve onunla birlikte yatay mimariye dikkat çekmek için İçişleri Bakanlığı ile birlikte yürüttüğümüz projede genelde Gümüşhane konaklarını ve özelde ise Balyamez Konağının tanıtılması ve bununla birlikte yatay mimariye dikkat çekilmesi için çalışmalarımız devam etmektdir. Bu projenin yürütülmesinde Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz ve Gebze Belediyemizde bizlerin proje ortağı. Bizler sizlerden aldığımız sinerji ile daha mükemmelini yapmanın gayreti içerisindeyiz” dedi

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak’da Gümüşhaneli Dernekler Federasyonunun yöneticilerini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Sizleri tebrik ediyorum, yatay mimarinin gelecek kuşaklara aktarılması için konak kültürünü çok önemsiyorum. Bizler gelecek kuşaklara bırakacağımız en büyük kültürel miras ve anlayış bu olduğunu düşünüyorum. Bizlerde yapılan bu projenin proje ortağı olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu hususta yapılacak çalışmaların her safhasında yer almak bizlere ayrı bir heyecan veriyor dedi.

Daha sonra Balyemez Konaklarının temsili bir maketi Büyükşehir Başkan Vekili Yaşar Çakmak’a takdim edilerek toplu fotoğraf çektirildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli, GÜDEF'li, yöneticiler, Başkan, Vekili, Çakmak'ı, ziyaret, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı