Haber Detayı
16 Mayıs 2019 - Perşembe 13:14
 
Kocaeli’de sıcaklık 30 dereceyi aşacak
Kocaelililer, yeni haftaya 30 dereceyi aşan sıcaklıkla başlayacak ancak Meteoroloji’den sağanak yağmur uyarısı da var.
Güncel Haberi
Kocaeli’de sıcaklık 30 dereceyi aşacak

Kocaeli, bir süredir güneşli ve sıcak havanın etkisi altında. Meteoroloji Müdürlüğünden alınan verilere göre, kentimizde sıcaklık artışı önümüzdeki günlerde de sürecek, ancak 18 Mayıs Cumartesi günü, güneş yerini gök gürültülü sağanak yağışa bırakacak, sıcaklık 23 dereceye kadar gerileyecek.
Kocaeli, yeni haftaya ise 30 derecenin üzerinde bir sıcaklıkla girecek. Kocaeli, bugüne güneşli bir hava ile başladı. Sıcaklığın en yüksek 28 dereceye çıktığı ilimizde, en düşük sıcaklığın ise 18 derece olacağı belirtildi.
Kocaeli Meteoroloji Müdürlüğünden alınan hava tahmin raporuna göre, yarın (16 Mayıs Perşembe) kentimizde bulutlu ve zaman zaman güneşli bir hava hakim olacak. Sıcaklık ise en düşük 16, en yüksek 26 derece seviyesinde seyredecek.
17 Mayıs Cuma günü de hava bulutlu ve zaman zaman güneşli. En düşük sıcaklık 18, en yüksek sıcaklık 27 derece.
18 Mayıs Cumartesi günü, hava bozacak. Gök gürültülü sağanak yağışın etkisiyle sıcaklık en düşük 16, en yüksek 23 dereceye gerileyecek. Gençlik ve Spor Bayramı’nın kutlandığı, İzmit Anıtpark’ta İzmit Belediyesinin organizasyonu ile iftardan sonra Mehmet Erdem’in konser vereceği 19 Mayıs Pazar günü ise hava açacak. Sıcaklık en düşük 15, en yüksek 28 derece olacak.
Kocaelililer yeni haftaya parçalı bulutlu ve güneşli bir havada girecek.
20 Mayıs Pazartesi günü sıcaklık en düşük 17, en yüksek 31 derece seviyesinde seyredecek. Hissedilen sıcaklığın ise saat 12.00-15.00 arasında daha da arması bekleniyor. Orta vadeli tahminlere bakıldığında ise 21 Mayıs Salı günü ve 22 Mayıs Çarşamba günü de hava açık ve sıcaklığın daha da yükseleceği tahmin ediliyor. 

 
 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli’de, sıcaklık, 30, dereceyi, aşacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı