Haber Detayı
09 Kasım 2018 - Cuma 18:25
 
Kocaeli’de Gümüşhane rüzgarı esiyor!
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin Anadolu Kocaeli'de konseptiyle düzenlediği Gümüşhane Tanıtım günleri başladı
- Haberi
Kocaeli’de Gümüşhane rüzgarı esiyor!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Anadolu Kocaeli’de konseptiyle 8-11 Kasım tarihleri arasında Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlenen Gümüşhane Tanıtım Günleri başladı. Kocaeli’de ilk kez düzenlenen Gümüşhane tanıtım günleri yoğun katılım ile açılışı yapıldı. Gümüşhane'nin yöresel ürünlerinin ve kültürünün sergilendiği tanıtım günleri 11 Kasım Pazar akşamına kadar ziyaret edilebilecek. 

 

GÜMÜŞHANE PROTOKOLÜ KOCAELİ’DE

Programa, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Ak Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmnaoğlu, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzeülmez, AK Parti il Başkanı Apdullah Eryarsoy, Ak Parti Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Gümüşhaneliler Vakfı  Başkanı Köksal Kara, Gümüşhane Milletvekili Hacı Osman Akgül, Kocaeli Gümüşhane Dernek üyeleri, Gümüşhane İlçe kaymakamları, Gümüşhane’ye bağlı ilçe belediye başkanları ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

 

4 GÜN BOYUNCA TÜM KOCAELİLİLERİ BEKLİYOR

 Tanıtım Günleri 4 gün sürecek olup her gün saat 10.00 ile 22.00 arasında ziyarete açık olacak. Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri saat 19.00’da konser programları var. Konser verecek sanatçılar ise şöyle; 8 Kasım Perşembe günü Serpil Sarı, 9 Kasım Cuma günü Yusuf Güney, 11 Kasım Pazar günü Hasan Pekin. Ayrıca Gümüşhane’nin yöresel tatları ve kıyafetleri ile kültür ve turizm imkânları da bu vesile ile ziyaretçilere açılacak.

 

KOCAELİ’DE 40 BİN GÜMÜŞHANELİ VAR

Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı Başkanı Köksal Kara, “38 adet derneğimizle beraber Kocaeli Vakfı olarak yapıyoruz. Kocaeli’de yaklaşık 40 bin Gümüşhaneli var. Bu yapmış olduğumuz Gümüşhane tanıtım programını sağ olsun, Büyükşehir Belediyemizin desteği ile yapıyoruz. Anadolu Kocaeli’de buluşuyor adı altında yapılan programa Valilik ve Gümüşhane Belediyesi ile birlikte 5 tane ilçe de geldi. Bize ait olan Siron, Köme ve Pestil mamullerini burada stantlarda açarak vatandaşlara sunuyoruz. Kendimizi Kocaelili olarak hissediyoruz.

 

ÇEVRE ŞEHİRLERDEN GELECEKLER

Kocaeli, Bursa, Sakarya, Düzce ve İstanbul’dan misafirlerimiz katılacak. Bize bu etkinlikte sosuz desteğini sürdüren Kocaeli büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkür ediyorum. Gümüşhane’mizin en değerli madeni insandır. Biz Kocaeli’de gerek iş adamlarımız, gerek çalışanlarımız Kocaeli’yi biz hep kendi vatanımız bildik. Umarım sizi burada en iyi şekilde ağırlarız. Hoş geldiniz sefa getirdiniz umarım gönüllerinizce eğlenirsiniz” şeklinde konuştu.

 

ANADOLUNUN TÜM GÜZELLİKLERİNİ TANITIM GÜNLERİNDE GÖREBİLİRİZ

Köksal Kara’nın ardından konuşmasını gerçekleştiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Anadolu’nun tüm güzelliklerin özet olarak bu etkinliklerde görme şansımız var. Hemşerilerimizi mutlaka buraya bekliyorum. Ülkemiz Anadolu çok zengin kaynaklarla kültürlerle dolu. Kelimelerle ifade edemeyiz. Aynı güzellikler Kocaeli’mizde de var. Şehrimizi tanıyalım doğduğumuz büyüdüğümüz şehri unutmayalım yaşatalım. Bu yüzden tanıtım günlerini gerçekleştiriyoruz. Diğer illeri kültürlerimizi Kocaeli’de yaşatabiliyoruz. Burada çalışma arkadaşlarıma ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Katılımlarınızdan dolayı hepinize sonsuz minnetlerimi temenni ediyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

 

SUYU SERT İNSANI MERT ŞEHİR KOCAELİ

Karaosmanoğlu’nun ardından konuşan Kocaeli AK Parti Milletvekili Fikri Işık “Hem Kocaeli’den hem Gümüşhane’den teşrif eden tüm katılımcılara her birinize en içten sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Kocaeli muhteşem bir şehir, Gümüşhane’ye geçmeden önce Kocaeli’den bahsetmem lazım. Kocaeli bütün Anadolu’dan gelen insanların kaynaştığı müthiş güzel bir şehir, bu yüzden Kocaeli de yaşamak bir ayrıcalıktır. Kocaeli artık Gümüşhaneliler için bir gurbet değil ata toprağıdır. Kocaeli’nin başarısı için en çok çalışan insanlar Gümüşhane vatandaşlarıdır. Gümüşhane’yi nasıl tarif edersin derseniz “Suyu sert insanı mert altın kalpli insanların yaşadığı yerdir. Kocaeli Gümüşhane’den kalkıp gelen hemşerilerimizin katkılarıyla zenginleşti ve zenginleşecek. Bu 3 günde Gümüşhane’yi tanımayan kişiler tanıtım günleri sayesinde Gümüşhane’mizi tanıyacak. Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 

KOCAELİ’DE 40 BİN GÜMÜŞHANELİ VAR

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy konuşmalarında şunları söyledi: “Kocaeli Türkiye’nin her bölgesinden insanın huzur içinde yaşadığı bir kenti. Geçen seneki istatistiklerde 38 bin 50 Gümüşhaneli Kocaeli’de yaşıyordu. Bu sene şehrimizde yaşayan Gümüşhaneli sayısı 40 binin üzerinde. Ben Trabzonluyum ama lisede en yakın arkadaşım Gümüşhaneliydi, bunun için Gümüşhane’nin önemi bende ayrı. Gümüşhane doğal ve tarihi güzellikleri bakımından güzle bir ilimiz. Yeni göreve başlayan valimize de başarılar diliyorum Kocaeli’de gerçekleşen Gümüşhane tanıtım günleri Gümüşhane’mizi tanımayan bilmeyen işiler için bu etkinlik bir fırsat olacak” dedi.

 

KARAOSMANOĞLU HEDİYE VERDİ

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un ardından söz alan ve görevine yeni başlayan Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek bu programın düzenlenmesinde ön ayak olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkür etti. Konuşmaların ardından Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen ve Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek’e hediye takdiminde bulundu. Programın ardından protokol üyeleri stantları gezdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli’de, Gümüşhane, rüzgarı, esiyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı