Haber Detayı
09 Mayıs 2019 - Perşembe 09:36
 
Kimler Bu Milli Eğitim'deki sahte kabadayılar!
Türk Eğitim-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Yaşar Şanlı, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu
Eğitim Haberi
Kimler Bu Milli Eğitim'deki sahte kabadayılar!

Yaşar Şanlı, paylaşımında şu ifadelere yer verdi: "Haksızlığa karşı sükut etmek, hakka karşı bir hürmetsizliktir" öğretisi olmuştur mücadelemizin çıkış noktası. Hep doğruyu söyledik, hep haklıyı savunduk rengine, kimliğine bakmadık. Bakanlığın okul yöneticilerinin  yeniden görevlendirme başvuru süresini başvurunun bitmesine dakikalar kala süreyi uzattığını ilan etmesi midemizi bulandırmıştı. Devlete çöreklenmiş menfaat şebekesi yöneticilerinin bu duyuruyu bakanlıktan iki saat önce yapmaları bakanlığın geldiği dip noktayı göstermesi açısından ibretliktir.

"DEVLET BU ÇETEN KURTULMALI 

Devlet bu çeteden kurtulmalıdır. Hem de acilen. Bakan Ziya Selçuk’u Anadolu’nun dört bir köşesine öğretmenlerle buluşmaya gönderen zihniyet bakanlığın gizli odalarında hangi senaryoları uygulamakla meşguller acaba. Tüm Türkiye’de vicdan sahibi her eğitimcinin bu süre uzatılmasına tepkisinden sonra bakanlık illere talimat göndermiş ve tercihlerini yapanlar değiştiremez demiştir. 

ORUÇLAR SİZİ KURTARIR MI?

Öğrenmiş olduk ki merkezden büyük taşra varmış. Bakanlıktan büyük İl Müdürlükleri varmış. Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü de bu SAHTE KABADAYILARDAN oluşan çeteye teslim olmuş ve onlarca kişinin tercih değiştirmesine yol vermiştir. Mübarek Ramazan ayında tuttuğunuz oruçlar sizi kurtarır mı? Bilmiyoruz ama biz tüm hukuki ve idari haklarımızı kullanacağız size bunun hesabını ödeteceğiz.  Tüm kamuoyu ve eğitim camiası şunu bilsin.Haksızlığa karşı sükut etmeyeceğiz."

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kimler, Bu, Milli, Eğitim'deki, sahte, kabadayılar!,
Yorumlar
Haber Yazılımı