Haber Detayı
05 Haziran 2019 - Çarşamba 09:29
 
Kent Dinamikleri 31’inci Kez Buluştu!
Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Kent Konseyi işbirliğiyle düzenlenen, bu yıl 31’incisi gerçekleştirilen Kent Bayramlaşması yoğun katılımla gerçekleştirildi
Güncel Haberi
Kent Dinamikleri 31’inci Kez Buluştu!

Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Kent Konseyi işbirliğiyle düzenlenen, bu yıl 31’incisi gerçekleştirilen Kent Bayramlaşması Antikkapı Restoran’da gerçekleştirildi. Protokol ve kent dinamiklerini bir araya getiren 31’in Kent Bayramlaşması’na Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy,  Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar,  İzmitBelediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, Garnizon Komutanı Kadir Yıldız, Kocaeli Üniversitesi(KOÜ) Rektörü Sadettin Hülagü, Kocaeli Barosu Başkanı Bahar Gültekin Candemir, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, CHP İl Başkanvekili Harun Yıldızlı, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, SP İl Başkanı Nurettin Çelik, BBP İl Başkanı Remzi Kaya, DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, eski bakanlar Nihat Ergün, Kazım Dinç, partilerin ilçe başkanları, milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, eski belediye başkanları, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi. Bayramlaşma programı Mehmet Ali Paşa Halk Oyunları Grubu’nun folklor gösterisiyle başladı. Ardından protokol konuşmaları yapıldı. Protokol konuşmalarının ardından ise toplu fotoğraf çekildi. 

 

SİYASİ FARKLILIKLARIMIZ OLABİLİR

Bayramlaşma programı öncesi konuşan Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar selamlama konuşmasının ardından, “31’incisini düzenlediğimiz bayramlaşma programına katıldığınız için teşekkür ediyorum. Öyle bir dönemden geçiyoruz ki, asla birbirimizle didişmeye hakkımız yok. Siyasi farklılıklarımız olabilir ancak asla bir birimize düşmanlık besleyemeyiz. Bu ülke tüm etnik unsurlarıyla birlikte ortak mücadele ederek bugünlere gelmiştir. Yaşadığımız ortamda birbirimize ne kadar sıkı sarılırsak ancak o zaman bir arada yaşamımızı sürdürebiliriz. Bugün 31’incisini düzenlediğimiz bu güzel gün de bizim bir arada olmamızın en büyük örneğidir” şeklinde konuştu.

 

HER YIL KARAMÜRSEL KADAR BÜYÜYORUZ

Uyar’ın ardından konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Bayramlarda bir oluyoruz, beraber oluyoruz. Yurdumuz neşeli, şen, sevecen bir hale geliyor. Bayramlar bizi biz yapan değerlerdendir. Ülkemizin birlik ve beraberliği içerisinde inşallah nice bayramlar geçireceğiz. Kocaeli büyük bir şehirdir. İnşallah daha da büyüyecek. Her yıl neredeyse bir Karamürsel kadar büyüyoruz. Kentimizin tüm dinamikleri el ele verirse içinde yaşadığımız şehri daha güzel hale getirebilir. Çocuklarımızın mutlu bir şekilde yetişeceği bir şehri hepimiz birlikte kuracağız. Bu açıdan bu kentin gelişimine destek veren herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

KIRGINLIKLAR ORTADAN KALDIRILMALI

Büyükakın’ın ardından kürsüye gelen Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, “Kocaeli’de gelenekselleşen bu programda birlikte olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Bayramlar toplumuz ve milletimiz için önemli ve özel günlerdir. İnsanların birbirine daha çok yakınlaştığı güzel günlerdir. Bu dönemde kırgınlıkları, kızgınlıkları ortadan kaldırmak en büyük amacımız olmalıdır. Bu bakımdan Kocaeli’de bu bayramlaşmanın gelenekselleşmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bugün ülkemizde hür ve bağımsız olarak yaşıyorsak, bu bayrak altında özgürce dolaşabiliyorsak bunu gazi ve şehitlerimize borçluyuz. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kent, Dinamikleri, 31’inci, Kez, Buluştu!,
Yorumlar
Haber Yazılımı