Haber Detayı
09 Temmuz 2019 - Salı 18:39
 
İZOCAM az kalsın çevre felaketi yaşatacaktı!
Dilovası’ndaki sanayi çanağının en eskilerinden İZOCAM AŞ, her platformda çevreye olan duyarlı duruşu söylemlerine rağmen yaşattığı kimyasal yangınla adeta yürekleri ağza getirdi. Yangın itfaiyenin etkin müdahalesiyle söndürüldü.
Yaşam Haberi
İZOCAM az kalsın çevre  felaketi yaşatacaktı!

Türkiye’nin en  köklü kuruluşlarından olan İZOCAM AŞ , atık toplama sahasında çıkan yangınla  az kalsın büyük çevre felaketine davetiye çıkarıyordu. İddialara göre fabrika sahasında toplanan kimyasal atıkların kontrollü olarak direk yakılmlası ve bertarafı esnasında bir anda parlamayla  yalıtım malzemelerinin olduğu bölüme sıçramasıyla hızlıca büyüyen yangın  kontrol altına alınamadı ve  açıkta istif halde olan diğer ürünleri alevlendirdi. İZOCAM'daki yangın  duvar duvara bitişik fabrikaların üretim, hammede depolama ve idari binalara sıçramasıyla yangın kontrol edilemez bir boyutla ciddi felaketleri de beraberinde getireceği endişesi yaşattı.

Kimyasal malzeme  yangında  Dilovası itfaiyesi yetersiz kalınca Gebze, Darıca, Çayırova ve Büyükşehir Belediye İtfayiesi de destek vererek yaklaşık 2 saatte kontrol altına alınarak söndürüldü. Bir süre soğutma çalışmalarının yapıldığı yangınla ilgili güvenlik güçleri soruşturma başlatırken, Fabrika yönetimi ise sessizliğe büründü.

Fabrika yönetiminden ve yetkililerden yangının boyutları çevreye ve insan sağlığına verdiği zarar hakkında kamoyu bilgilendirme bekleniyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İZOCAM, az, kalsın, çevre, , felaketi, yaşatacaktı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı