Haber Detayı
16 Mayıs 2019 - Perşembe 10:41
 
İŞ-KUR Gebze'den, 'Engelsiz Kariyer Günü
Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası’na özel bir etkinlik düzenleyen İŞ-KUR Gebze Şube Müdürlüğü, dün anlamlı bir organizasyonun altına imza attı.
Güncel Haberi
İŞ-KUR Gebze'den, 'Engelsiz Kariyer Günü

Türkiye’de iş arayan vatandaşların öncelikli olarak gittiği kurumların başında gelen ve bölgemizde de aktif bir rol oynayan İŞKUR, ‘Engelliler Haftası’ kapsamında takdir toplayan bir etkinlik düzenledi. Gebze Gençlik Merkezi’nde engelli vatandaşlarımızı, işverenlerle buluşturan İŞKUR Gebze Şube Müdürlüğü’nün düzenlediği etkinliğe Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, İŞKUR Kocaeli İl Müdür Yardımcısı Muhammed Açıkgöz, İŞKUR Gebze Şube Müdürü Nurullah Karataş ve vatandaşlar katılım gösterdi. Açılış konuşmasını yapan Karataş, her vatandaşın bir engelli adayı olduğuna dikkat çekerek, engeli bulunan bireylere empatiyle yaklaşılması gerektiğine dikkat çekti. Kurum olarak bu konuda hassasiyet gösterdiklerini de dile getiren Karataş, bu doğrultudaki çalışmalarına devam edeceklerini ve ellerinden gelen tüm gayreti ortaya koyacaklarını da aktardı.

368 KİŞİ İŞVERENLE GÖRÜŞTÜ

Karataş’ın ardından söz alan Gebze Kaymakamı Mustafa Güler ise kısa bir selamla konuşması yaparak, “Engelli vatandaşlarımızın iş hayatında olması ve daha aktif bir rol oynaması için her türlü çaba içerisinde olacağız” dedi. ‘Engelsiz Kariyer Günü’ etkinliği engelli vatandaşlar ve yakınları tarafından ilgiyle takip edildi. 368 vatandaşın birebir işverenlerle görüşmesi sağlandı. 61 işverenin katıldığı organizasyonda 110 açık iş ilanı İŞKUR portalına işlendi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İŞ-KUR, Gebze'den,, 'Engelsiz, Kariyer, Günü,
Yorumlar
Haber Yazılımı