Haber Detayı
11 Mayıs 2019 - Cumartesi 17:25
 
İMES OSBdeki firmalar, ASELSAN'ın tedarikçisi olma yolunda!
Dilovası İMES OSB, Gebze Bilişim Vadisi’nde çok önemli bir programa imza atarak OSB bünyesindeki firmaların ASELSAN’ın tedarikçisi olma avantajını yakalayacaklar.
OSB HABER Haberi
İMES OSBdeki firmalar, ASELSAN'ın tedarikçisi olma yolunda!

Dilovası İMES OSB, Gebze Bilişim Vadisi’nde çok önemli bir programa imza attı. Türkiye’nin savunma sanayisindeki gözbebeği ASELSAN’ı düzenlenen bir sunumda katılımcı firmaları ile buluşturan OSB yönetimi, ‘Savunma Sanayi Alanında Farkındalık Toplantısı’ ile İMES OSB firmalarının ASELSAN gibi zirve bir firma ile iş birlikteliğini ortaya koydu.

Programın toplantı bölümüne, Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Aselsan Yönetim  Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof.Dr. Haluk Görgün, KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, GTO Başkanı Nail Çiler, İMES OSB yönetim kurulu başkanı İrfan Küçükay, Güzeller OSB yönetim kurulu başkanı  Adem Ceylan, MARKA genel sekreteri Dr.Mustafa Çöpoğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kocaeli İl Müdürü İlhan Aydın, Makine OSB yönetim kurulu başkanı Sedat Silahtaroğlu katıldılar.

PROF. HALUK GÖRGÜN ASELSAN’I ANLATTI

Programın açılış konuşmasını yapan İMES OSB yönetim kurulu başkanı İrfan Küçükay, OSB hakkında bilgiler verdi, firmaların ağırlıklı olduğu sektörleri ve üretim çeşitliliğini anlattı. Aselsan yönetim kurulu başkanı ve genel müdürü, GTÜ eski rektörü Prof.Dr. Haluk Görgün, toplantıda  Aselsan’a ve savunma sanayine üretici firmaların hangi ürünleri üretebilecekleri, neler gerektiği ve üretici firmanın neleri önceliğine alması konusunda bir bilgilendirme sunumu yaptı.

İFTAR YEMEĞİNE YOĞUN KATILIM

Program sonrası İMES OSB yönetimi, katılımcılara bir iftar yemeği verdi. Aş-San Catering’in Bilişim Vadisindeki yemek salonunda düzenlenen iftar yemeğine iş, siyaset ve bürokrasiden çok sayıda isim katıldı. İMES OSB yönetim kurulu başkanı İrfan Küçükay ve Bölge müdürü Onur Kesici’nin yakından ilgilendikleri ve misafirperverlik gösterdikleri iftar programına, Ak Parti Kocaeli milletvekilleri Cemil Yaman, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Dilovası kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Dilovası Belediye başkanı Hamza Şayir, GOSB yönetim kurulu başkanı Vahit Yıldırım, DOSB yönetim kurulu başkanı Mustafa Türker, Ak Parti Dilovası ilçe başkanı Osman Akbulut, KSO Meclis Başkanı Hasan Tahsin Tuğrul, İMES OSB yönetim kurulu üyeleri , katılımcı firmalar, OSB başkan ve bölge müdürleri hazır bulundular. 


 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İMES, OSBdeki, firmalar,, ASELSAN'ın, tedarikçisi, olma, yolunda!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı