Haber Detayı
07 Şubat 2019 - Perşembe 11:33
 
İlçe Kaymakamı Alkan, Vatandaşı Bizzat Bilgilendirdi.
Dilovası Kaymakam Mustafa Asım Alkan “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” diyerek vatandaşları bizzat bilinçlendirme etkinliğine katıldı.
- Haberi
İlçe Kaymakamı Alkan, Vatandaşı Bizzat Bilgilendirdi.

Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Turan Güneş, Jandarma Kamutanı Muharrem Poyrazoğlu, Milli Eğitim Müdürü Murat Balay, Gençlik Spor İlçe Müdürü Murat Babaoğlu, İlçe Nüfus Müdürü Hasan İstif, İlçe Mal Müdürü Davut Temizkan, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü. Mustafa  Özyar, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri okul müdürleri ve bir grup öğrencinin katılımıyla  İstiklal Caddesi üzerinde araç sahiplerini  ve yayaları bilgilendirici broşürler dağıtarak duyarlığa davet etti. Karayolları Trafik Kanunu'nun 74'üncü maddesinde yapılan değişiklik hakkında vatandaşları bilgilendirdi. İlkokul çocukları da elerindeki dövizlerle yoldan geçen araç ve yayalara mesajlar verdiler.

Kaymakam Mustafa Asım Alkan yaptığı açıklamada “Karayolları Trafik Kanunu'nun 74'üncü maddesinde yapılan değişiklikle Trafikteki can kayıplarının yaklaşık yüzde 23'ünü oluşturan yayalara yönelik atıld. Yapılan düzenleme ile "Yaya Öncelikli Trafik" anlayışıyla böylelikle  yasal bir zemine oturtuldu. Düzenleme ile artık araç sürücüleri, trafik polisi veya trafik ışığı bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışlarına, yaya veya okul geçitlerine yaklaşırken "yavaşlamak", buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yaya varsa "ilk geçiş hakkını vermesi" zorunlu hale geldiğini sürücülere aktardı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İlçe, Kaymakamı, Alkan,, Vatandaşı, Bizzat, Bilgilendirdi., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı