Haber Detayı
03 Aralık 2018 - Pazartesi 22:51
 
Hisarcıklıoğlu geldi, Sektörün iyilerini ödüllendirildi
Kocaeli Sanayi Odası (KSO) 11’inci Sektörel Performans Değerlendirme Ödül Töreni TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla gerçekleşti. Törende sektörün en iyileri ödüllendirildi.
Ekonomi Haberi
Hisarcıklıoğlu geldi, Sektörün iyilerini ödüllendirildi

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) 11’inci Sektörel Performans Değerlendirme Ödül Töreni dün Başiskele’de bulunan Welborn Otel’de gerçekleşti. KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ev sahipliğinde gerçekleşen törene Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Başsavcı Habip Korkmaz, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Osman Aslan, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İlhan Aydın, Ticaret İl Müdürü Veysi Uzunkaya Körfez İlçe Kaymakamı Hasan Hüseyin Can, KOTO Meclis Başkanı Akın Doğan, GTO Başkanı Nail Çiler, Deniz Ticaret Odası Başkanı Vedat Doğusel, Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk, KSO Meclis Başkanı Hasan Tahsin Tuğrul ve çok sayıda davetli katıldı.

GÖNÜLLÜ KATILIYORLAR

Sektörel performans ödülleri hakkında bilgi veren Başkan Ayhan Zeytinoğlu, “Bu organizasyon ile firmalarımızı; 7 kategori olmak üzere, 360 derece değerlendiriyoruz. Bu kategoriler; verimlilik, istihdam, yenilikçilik ve markalaşma, finansal sonuçlar, dış ticaret, çalışanların geliştirilmesi ve bilinçlendirilmesidir, topluma katkı ve çevre ödülleri olarak 1996 yılından beri Şahabettin Bilgisu Çevre ödülleri veriyoruz. 2008 ve 2009 yıllarında sadece Kocaeli bölgesinde 10 sektörde düzenlenen organizasyonumuz. 2010 yılı itibari ile Doğu Marmara’ya, 2015 yılı itibari ile Marmara Bölgesine açıldı. Firmalarımız yarışmaya gönüllü katılıyorlar” diye konuştu.

GİDERME İMKÂNI BULUYORLAR

“Bu organizasyonumuz ile amacımız; ülke ekonomisine katkı sağlayan firmalarımızı ödüllendirmenin ötesinde, firmalarımızın kendilerini, kendi sektörlerinde kıyaslayabilmelerini sağlamaktır” diyen Başkan Zeytinoğlu, “Zira yarışmaya katılan tüm firmalarımızın en önemli kazanımı PWC danışmanlığı ile Doğu Marmara ABİGEM tarafından verdiğimiz geribildirim raporudur. Firmalarımız bu rapor ile; iyileştirmeye açık alanlarını görebiliyorlar, sektörlerinde kendilerini kıyaslama ve eksikliklerini giderme imkanı bulabiliyorlar. Böylece yarışmaya katılan her bir firmalarımızın, kendilerini birer kazanan olarak görmelerini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

BEDAVA REKLAMINIZI YAPIYORUM

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: “Her sene bu organizasyona katılmaya çalışıyorum. Burada çok başarılı bir başarı hikâyesi görüyorum. Bu da bana moral veriyor. Sizlerin başarısını gittiğim 81 ilde anlatmaya çalışıyorum. Bedava reklamınızı yapıyorum. Sayın valimiz Hüseyin Aksoy’un özel sektöre bakışı gurur verici. Keşke bütün valilerimiz Hüseyin Aksoy gibi olsa. Kocaeli Sanayi odamız bu organizasyonu geleneksel hale getirdi. Sanayi odamız kurumsal yapısını her sene güçlendirmeye devam etti. Sizler bir arada olduğunuz zaman başaramayacağınız hiçbir şey yok. Kocaeli’nin başarı hikâyesinin nedeni bu.

TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİSİNİZ

Türkiye’nin göz bebeğisiniz. Kocaeli’nin sanayiye katkısı yüzde 51. Ticaretin yüzde 17’ni tek başına sağlıyor. Ödediğiniz vergide Türkiye ikincisi, tahsilatta aslına birincisiniz. Bugün Kocaeli tek başına ülke olsa dış ticarette dünya 58. Olur. Kocaeli daha çok istihdam sağlasın, daha çok ihracat yapsın diye daha çok çalışan tüm odalara teşekkür ediyorum. Oda başkanlarımı da çok teşekkür ediyorum. Türkiye çalkantılı süreçten geçiyor. Bütün Anadolu’yu geziyoruz. 45 ilde üyelerimizle buluştuk. Sürekli istişare içindeyiz. Hükümete ilettiğimiz konularda çok şükür olumlu gelişmeler görüldü.”

KOCAELİ SANAYİNİN BAŞKENTİ

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, “Kocaeli Türkiye’nin sanayide başkenti konumunda. Üretime katkı sunan iller başında geliyor. STK ve odalarımızla çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Temennimiz ilimize daha çok katkılar sunmaktır. Bu ödül gecesinde ödül almayı hak kazanan bütün kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum ve başarılar diliyorum” diye konuştu. Ardından ödül almaya hak kazanan sektör temsilcilerine ödülleri verildi.

 

BÜYÜK ÖDÜLLER-

KOBİ: ÖZ ASANSÖR İNŞAAT SAN. TİC. LTD. STİ.

BÜYÜK ÖLÇEKLİ KURULUŞ: LOGO YAZILIM SAN. VE TİC. A.Ş.

 

JURİ ÖZEL ÖDÜLÜ (KISA ÖDÜL)

BÜYÜK ÖLÇEKLİ KURULUŞ: TÜRKİYE PETROL RAFİNERİLERİ A. Ş.

 

SÜREKLİLİK ÖZEL ÖDÜLÜ (KISA ÖDÜL)

BÜYÜK ÖLÇEKLİ KURULUŞ: FORD OTOMOTİV SAN. A.Ş

 

SEKTÖR ÖDÜLLERİ (KISA ÖDÜL)

 

AĞAÇ, AĞAÇ ÜRÜNLERİ VE MOBİLYA SANAYİ SEKTÖRÜ-

KOBİ: MONTEL MOBİLYA TEKSTİL DERİ TUR. SAN. VE TİC. A.Ş.

 

GIDA VE YAN ÜRÜNLERİ SANAYI SEKTÖRÜ

KOBİ: BUFALA SÜT ÜRÜNLERİ SAN TİC A.Ş.

 

ELEKTRİK ELEKTRONİK VE OTOMASYON ÜRÜNLERİ SEKTÖRÜ

KOBİ: KOCAELİ KAYA ELEKTROMEKANİK TEKNİK YAPI İNŞ. SAN. VE TİC. A.Ş

BÜYÜK ÖLÇEKLİ KURULUŞ: İŞBİR ELEKTRİK SANAYİ A.Ş.

 

KIMYA SANAYI SEKTÖRÜ

BÜYÜK ÖLÇEKLİ KURULUŞ: HEKTAŞ TİC. T.A.Ş

 

MAKINE SANAYI SEKTÖRÜ

KOBİ: KROMEL MAKİNE SAN. TİC. A.Ş.

BÜYÜK ÖLÇEKLİ KURULUŞ: SİSTEM TEKNİK SANAYİ FIRINLARI AŞ.

 

METAL SANAYI SEKTÖRÜ

KOBİ: TELFORM KELEPÇE VE YAY SAN. TİC. A.Ş.

BÜYÜK ÖLÇEKLİ KURULUŞ: SARKUYSAN ELEKTROLİTİK BAKIR SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

 

PETROL VE PETROL ÜRÜNLERI SANAYI SEKTÖRÜ

BÜYÜK ÖLÇEKLİ KURULUŞ: PETROYAĞ VE KİMYASALLAR SAN. TİC. A.Ş

 

PLASTIK VE KAUÇUK ÜRÜNLERI SANAYI SEKTÖRÜ

KOBİ: GÜVEN-EL PLASTİK VE KALIP SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

BÜYÜK ÖLÇEKLİ KURULUŞ: POLINER PLASTIK AMBALAJ GERI DÖNÜSÜM DERI SAN. TIC. A.Ş.

 

TAŞIT ARAÇLARI VE YAN SANAYİ SEKTÖRÜ

KOBİ: ARK PRES EMNİYET KEMERİ A.Ş.

BÜYÜK ÖLÇEKLİ KURULUŞ: AKIM METAL SANAYİ VE TİC. A.Ş.

 

TAŞIMACILIK VE LOJİSTİK HİZMETLERİ SEKTÖRÜ

BOİ: POLİPORT KİMYA SAN. VE TİC. A.Ş.

TEKSTİL SANAYİ SEKTÖRÜ

BOİ: VİP GİYİM SAN. VE TİC. A.Ş.

 

YAZILIM ÜRÜNLERİ SEKTÖRÜ

KOBİ: BİMSER ÇÖZÜM YAZILIM TİC. A.Ş.

İNŞAAT VE YAPI MALZEMELERİ SANAYİ SEKTÖRÜ

BÜYÜK ÖLÇEKLİ KURULUŞ: NUH ÇİMENTO SANAYİ A.Ş.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hisarcıklıoğlu, geldi,, Sektörün, iyilerini, ödüllendirildi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı