Haber Detayı
16 Temmuz 2019 - Salı 11:02
 
Hain Darbe girişiminin 3. yılında Demokrasi için nöbetteyiz!
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün yıl dönümü Belediye Meydanında ilçe bürokrasisi ve halkın katılımıyla düzenlenen etkinliklerle anıldı
Güncel Haberi
Hain Darbe girişiminin 3. yılında Demokrasi için nöbetteyiz!

Dilovası Gençlik Platformunun STK başkan ve üyelerinden oluşan bin kişilik gurup ÇPL’den başlayarak belediye meydanına kadar ellerinde Türk Bayrağı açarak yürüdüler. EKOSDER Başkanı İsmail Sami ve AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Emre Sarıca, TÜGVA Şube Başkanı Halil Turgut ve diğer STK başkanlarını  Belediye Meydanda Kaymakam Mustafa Asım Alkan ve Belediye Başkanı Hamza Şayir ile diğer yetkililer karşıladı. Burada günün anısına Türk Bayrağı ve Şehit Ömer Halisdemir’e ait çerçeveli resimler hediye edildi.  Gençlik Platformu adına konuşan EKOSDER Başkanı İsmail Sami, ülkemizin birlik ve beraberliği, bölünmez bütünlüğüne bağlığımızı demokrasiye olan inancımızı bir kez daha göstermek için bu alanlardayız dedi.

Belediye meydanındaki programa Kaymakam Mustafa Asım Alkan, Belediye Başkanı Hamza Şayir, Emniyet Müdürü Ahmet Turan Güneş, Jandarma Komutanı Sait Arı, siyasi parti ilçe başkanları, meclis üyeleri, STK ve Dernek başkan ve yöneticileri, İlçede görev yapan daire müdür ve amirleri ile vatandaşlar katıldı.

Program saygı duruşu, istiklal Marşı, Şehit İlimdar Atasoy İmamhatip Lisesi Mehter Takımının gösterisi,   Kuran Tilaveti ve şehitlere yapılan duayla başladı.  Okunan şiirlerden sonra Belediye Başkanı Hamza Şayir 15 Temmuz FETÖ Terör örgütünün yaptığı darbe girişimini kınayan bir konuşma yaptı.  Başkan Şayir konuşmasında “15 Temmuz hain darbe girişimine karşı birlikte dim dik durduk. Bu meydanlarda demokrasiye olan bağlılığımızı hep birlikte dile getirdik. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde birlik ve beraberliğimizden asla ödün vermeyerek dün FETÖ terör örgütüne karşı nasıl dik durduk ise bu gün yine aynı birliği beraberliği göstereceğiz” dedi

Daha sonra bir konuşma yapan İlçe Kaymakamı Mustafa Asım Alkan “Türk Milletinin köklü bir tarih ve medeniyete sahip olduğunu  belirterek içimizdeki sinsi tuzaklara karşı uyanık olmamız gerektiğini vurguladı.  Kaymakam Alkan konuşmasına şöyle devam etti “ Bu gün hain FETÖ terör örgütü tarafından 251 şehit verdiğimiz hain bir darbe girişiminin 3. Yılındayız.

15 Temmuz 2016 tarihinde Türk milleti üzerinde yüzyıllardır oynana oyunun yeni bir türünü  FETÖ sergilenmiştir. Kökü dışarıda olan bu örgüt mübarek dini değerlerimizi yıllarca kullanmış  kendini ve kötü emellerini gizlemiştir. Bu Terör örgütü büyük önder Mustafa kemalin mücadele arkadaşlarının büyük fedakârlıklar sonucu ülkemize hediye ettiği halk iradesini hedef alarak demokrasimize son vermek istemiştir. FETÖ  15 Temmuz 2016 tarihinde beynini yıkadığı piyonlarını Türk Milleti üzerine salmış o piyonlarda yaşlı kadın demeden en ağır silahlarla saldırmışlardır. Ancak bu saldırılar karşısında Türk Milleti,  Cumhur Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla Türk bayrağı altında birlik olmuş kurşunların hedefi olmaktan çekinmemiş büyük demokrasi mücadelesi verilmiştir. Şehitlerimize Gazilerimize minnet ve şükran duygularımızı bir kez daha yeniliyoruz dedi.

Program yapılan konuşmaların ardından gece nöbetiyle devam etti.  

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hain, Darbe, girişiminin, 3., yılında, Demokrasi, için, nöbetteyiz!,
Yorumlar
Haber Yazılımı