Haber Detayı
06 Kasım 2018 - Salı 10:39
 
Gümüşhane Kocaeli'nde tanıtılacak!
Büyükşehir Belediyesi tarafından 8-11 Kasım tarihleri arasında Uluslararası Fuar Merkezi’nde Gümüşhane Tanıtım Günleri düzenlenecek. Ünlü sanatçılar da sahne alarak organizasyona renk katacak
Güncel Haberi
Gümüşhane Kocaeli'nde tanıtılacak!

Büyükşehir Belediyesi’nin Anadolu Kocaeli’de projesi kapsamında 8-11 Kasım tarihleri arasında Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Merkezi’nde Gümüşhane Tanıtım Günleri gerçekleştirilecek. 9 Tanıtım günlerinin açılış töreni ise 9 Kasım’da 14.00’te düzenlenecek. Gümüşhane Tanıtım Günlerinin toplantısı ise, dün İzmit Fuar İçi Sivil Toplum Merkezi’nde Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Hasan Yılmaz, Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı Başkanı Köksal Kara ve vakıf yöneticilerinin katılımıyla düzenlendi.

 

CANSİPERANE ÇALIŞIYORLAR

Toplantıda Gümüşhane Tanıtım Günleri ile ilgili bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Hasan Yılmaz, “Geçtiğimiz yıldan itibaren başladığımız tanıtım günlerine devam ediyoruz. 7’ncisini icra ediyoruz. 8-11 Kasım tarihleri arasında Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenleyeceğiz. Daha önce Bingöl, Trabzon, Artvin, Erzurum, Gaziantep ve Rize günlerimizi gerçekleştirdik. Belediyemiz bu etkinlikleri Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı ve Kocaeli Gümüşhaneliler Derneği ile birlikte icra ediyoruz. Derneklerimiz, vakıflarımız adeta kamera arkası gibi cansiperane çalışıyorlar. Ben şahidim. Dolu dolu bir Gümüşhaneliler tanıtım günleri icra edeceğimize yürekten inanıyorum. Başta sizleri ve sizlerin vasıtasıyla bütün Kocaelili hemşerilerimizi bu güzel organizasyona davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

DAHA TECRÜBELİYİZ

Yılmaz’dan sonra söz alan Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı Başkanı Köksal Kara, “Anadolu Kocaeli’de projesinin 7’nci şehriyiz. 7’nci şehir olduğumuz için daha da tecrübeliyiz. Zor bir süreç. Bin km uzaktan geliyoruz. Yöremizi Kocaeli’ye taşıyacağız. Burada yaşayan hemşerilerimizin Gümüşhane’den getirdiklerini de burada sergileyeceğiz. 15 gün boyunca yöresel eşyaları toparlamak için uğraştık. Umarım bize verilen destekleri boşa çıkarmamış oluruz. Derneklerimizin büyük desteği var bizim için. Onlara çok teşekkür ediyorum. 7’nci şehir olmamız bizim için şans” ifadelerine yer verdi.

 

YOĞUN KATILIM BEKLENİYOR

Gümüşhane Tanıtım Günlerine Gümüşhane Valiliği, Gümüşhane Belediyesi, Gümüşhane Üniversitesi, Kelkit Kaymakamlığı, Köse Kaymakamlığı, Kürtün Kaymakamlığı, Şiran Kaymakamlığı, Torul Kaymakamlığı, Kelkit Belediyesi, Köse Belediyesi, Kürtün Belediyesi, Şiran Belediyesi, Torul Belediyesi, Gümüşhane Ticaret Odası, Gümüşhane Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Gümüşhane Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Gümüşhane Tarım İl Müdürlüğü, Gümüşhane Ziraat Odası’nın katılım sağlaması bekleniyor. Tanıtım Günleri 4 gün sürecek olup her gün saat 10.00 ile 22.00 arasında ziyarete açık olacak.

 

KONSERLER RENK KATACAK

Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri saat 19.00’da konserler verilecek. 8 Kasım Perşembe Serpil Sarı, 9 Kasım Cuma Yusuf Güney, 11 Kasım Pazar Hasan Pekin sahne alacak. Ayrıca Gümüşhane’nin yöresel tatları ve kıyafetleri ile kültür ve turizm imkânları da bu vesile ile ziyaretçilere tanıtılacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gümüşhane, Kocaeli'nde, tanıtılacak!,
Yorumlar
Haber Yazılımı