Haber Detayı
03 Haziran 2019 - Pazartesi 17:40
 
GTO’da gelenek devam etti!
Gebze Tiçaret Odası'nın her dini bayram öncesi Arefe gününde Gebzelilere ücretsiz değıttığı Gebze Çöreği etkinliği bugün de Gebze , Darıca, Çayırova ve Dİlovası'nda devam etti. Gebzeliler, GTO Başkanı Çiler ve yöneticilerin katılımı ile dağıtılan çöreklere büyük ilgi gösterdier.
Güncel Haberi
GTO’da gelenek devam etti!

Gebze Ticaret Odası’nın her dini bayram arefe günü halka ücretsiz dağıttığı Gebze Çöreği bu arefe gününde de 4 ilçede dağıtıldı. Gebze , Darıca, Çayırova ve Dilovası'nda stant açan GTO üyeleri,  Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, GTO meclis başkanı Oğuz Şerifalioğlu, meclis divanı ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte görev dağılımı yaparak ilçelerde Gebze Çöreği dağıttılar. 

GEBZE ÇÖREĞİ NEDİR?

Gebze Çöreği 200 yıllık bir gelenek. GEbze'de Kel Tatar lakaplı fırıncı Fahri Usta tarafından yapılmış ve sadece Gebze'ye has olan ekmek. Senede sadece 2 defa arife günleri çıkıyor. Esas lezzetini içine katılan anason, tarçın ve karanfilden alıyor. 15 gün boyunca insanlar bunu dolapta saklayabiliyor. 15 gün sonra yiyince de aynı tadı alabiliyorlar.

MARKA TESCİLİ ALINAMADI

Gebze Ticaret Odası Gebze Çöreğinin marka tescilini ve coğrafi işaret alması için 2013 yılından bu yana uğraş verdiği halde henüz bu ürüne hak ettiği marka tescili alınamadı. Kocaeli Valiliğinin coğrafi işaretler başvuru listesinde de yer almayan Gebze Çöreği’nin marka akıbetinin önümüzdeki günlerde çözülmesi bekleniyor. 


 

Kaynak: Editör:
Etiketler: GTO’da, gelenek, devam, etti!, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı