Haber Detayı
11 Ocak 2019 - Cuma 09:59
 
Gebze Ticaret Odası Gazetecileri Ağırladı!
Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler ile Yönetim Kurulu Üyeleri, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bugün bölge basınını kahvaltıda ağırlardı..
Güncel Haberi
Gebze Ticaret Odası Gazetecileri Ağırladı!

GTO Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, Holiday Inn Otel’de gerçekleştirdiği kahvaltılı toplantıyla bölgenin medya mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. Çiler’in ev sahipliğini yaptığı etkinliğe GTO Meclis Üyeleri’nin yanı sıra, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mesut Çatak ve çok sayıda gazeteci katıldı. Burada konuşan Çiler, Gebze’nin il olması Kocaeli’ne bir şey kaybettirmez, çok şey kazandırır” derken şunları aktardı; “Ben Gazetecileri tanımlarken, aklın ve mesleğini, alın teriyle birleştiği bir yerdeler. Toplumsal gelişmede ve bilinçlenmede basınımızın çok önemli yeri var. Biz birçok projeyi düşünebiliriz eyleme geçirebiliriz ama sizlerin de hayallerin gerçekleşmesinde payı vardır. Sizler bize hep cesaret verdiniz, bize destek oldunuz. Bu konuda sağladığınız destekler adına GTO adına teşekkür ediyorum. Potansiyeli çok yüksek olan bir bölgedeyiz. Türkiye’de OSB’lerin sayısı 330 civarında, Gebze’de tanımı yapılan 9 OSB var. Türkiye’de en yerlerden birine yaşıyoruz. Biz bir katma değer üretiyoruz. Ülkenin gelişmesine katkıda bulunuyoruz İstanbul’dan sonra ihracatta ikinci sıradayız. Vergi tahakkukunda ise Türkiye birincisiyiz.

BU BÖLGENİN FARKLILIKLARI VAR
Türkiye genelinde Ar-Ge’lerin sayısı binden fazla. Kocaeli genelinde 114 tane Ar-Ge merkezi var. Bunların 96 tanesi Gebze’dedir. Tasarım merkezlerinin sayısı 250’dir. Kocaeli’ndeki 14 tasarım merkezinin tamamı Gebze’dedir. Her ne kadar tanımımız bir ilçe olsa da 72 ilin toplamı kadar vergi toplanıyor burada. Biz verdiklerimizin adaletli olarak Gebze Bölgesine dağıtılmasını istiyoruz. Gebze’nin Büyükşehir olması Kocaeli’ne hiçbir şey kaybettirmez, çok şey kazandırır. 2023 yılında ilk il yapılacaklar sırasında Gebze olacak diye düşünüyorum, bunu umut ediyorum. Her geçen gün Gebze daha çok gelişiyor ve bu bölgenin farklılıkları var.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze, Ticaret, Odası, Gazetecileri, Ağırladı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı