Haber Detayı
31 Mayıs 2019 - Cuma 16:51
 
GEBKİM OSB Camii İbadete açıldı!
GEBKİM Kimya İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde yapımı tamamlanan GEBKİM OSB Caminin açılışı yapıldı.
OSB HABER Haberi
GEBKİM OSB Camii İbadete açıldı!

GEBKİM OSB Caminin açılışına Kocaeli Valisi  Hüseyin Aksoy’un yanı sıra, Ak Parti Kocaeli Milletvekilleri Mehmet Akif Yılmaz ve Cemil Yaman, Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Çayırova Kaymakamı Hasan Gözen, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün  Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, Kocaeli Gebze V (Kimya) İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı, Yönetim Kurulu Üyeleri , İMES OSB yönetim kurulu başkanı İrfan Küçükay ile çok sayıda davetli katıldı.

MİMARİ, SANAT VE ESTETİĞİ ÖNE ÇIKARDIK

GEBKİM Kimya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı’da Kocaeli’ne özgün bir eser kazandırmak amacıyla proje aşamasından inşasına kadar her adımda titizlikle çalıştıkları GEBKİM Camii’nin açılışını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Aracı, “GEBKİM Kimya İhtisas Organize Sanayi Bölgemiz, sektörün üretim, istihdam ve ihracat rekorları kıran çok değerli temsilcilerine ev sahipliği yapıyor. GEBKİM ile Türkiye’ye örnek olacak modern bir İhtisas OSB inşa ettik. İlaçtan boyaya, kozmetikten plastik ve temizlik ürünlerine kadar kimyanın farklı alt sektörlerindeki firmalar arasındaki sinerjiyi artıran OSB yapılanmamız, çevreye saygılı modern üretim altyapısının yanı sıra sosyal imkanları ve Bölgemize kazandırdığı eserler ile farklılaşıyor. Açılışını gerçekleştirdiğimiz GEBKİM Camii, sanat ve estetiği ön plana alan mimarisi ile bu yaklaşımımızın güzel bir örneğini oluşturuyor. Ülke ekonomisine yaptığımız katkıyı eğitim ve sosyal alandaki projelerle pekiştirmek için 2017 yılında GEBKİM Vakfı’nın da kuruluşunu gerçekleştirdik. GEBKİM Vakfı, sanayideki dönüşümün gerektirdiği nitelikli mesleki eğitim imkanı sunan GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni Bölgemize kazandırdı. Eğitim konusunda üstlendiğimiz misyona uygun olarak bu konuda da örnek bir OSB olmak amacıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz.” diye konuştu.

BÖLGE İNSANIMIZA ÖNEMLİ BİR HİZMET VERECEK

Kocaeli Gebze V (Kimya) İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir ve Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz’ın konuşmalarının ardından Vali Hüseyin Aksoy bir konuşma yaptı. Bundan yaklaşık 1,5 yıl önce caminin temelini attıklarını belirten Vali Aksoy “  OSB’ler  üretim yapan, istihdam sağlayan, ekonomiye katkı sunan önemli işletmelerin bir arada bulunduğu yerlerdir. Birçok önemli faaliyetlerinin yanında sosyal anlamda ülkemizin ihtiyaç duyduğu noktalarda da katkı sunan kurum ve kuruluşlarımızdır. Buradaki camide bölgede çalışan insanlarımızın dini ihtiyaçlarını karşılayacak bir mekandır. Toplumda bu tür hizmetlerin yerine getirilmesi gönüllülük esasına göre hayırseverlerimizin katkılarıyla gerçekleştiriliyor. Bu anlamda da bu camimizin bu bölgedeki insanlarımıza önemli hizmetler verecektir. Bu camimizde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” Dedi. Konuşmaların ardından Dilovası İlçe Müftüsü Osman Barış'ın  okuduğu duanın ardından protokol üyeleri GEBKİM Camiinin açılış kurdelesini hep birlikte kestiler. 


 

Kaynak: Editör:
Etiketler: GEBKİM, OSB, Camii, İbadete, açıldı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı