Haber Detayı
17 Aralık 2018 - Pazartesi 21:59
 
Fikri Işık’ın Danışmanı Alp, Milletvekilinin görevi vatandaşı dinlemektir
Kocaeli Milletvekili Fikri Işık’ın pazar günü Riskli alan ilan edilen Mahallede düzenlenen toplantıya katılması bazı çevreler farklı yönlere çekilmesine, Işık’ın asistanlarından Fatih Alp açıklamalar yaptı.
Siyaset Haberi
Fikri Işık’ın Danışmanı Alp, Milletvekilinin görevi vatandaşı dinlemektir

Başbakan eski Yardımcısı, Kocaeli Milletvekili Fikri Işık’ın pazar günü “Riskli alan” ilan edilen İzmit Hacıhızır Mahallesi’nde düzenlediği toplantıyı, bazı çevreler farklı yönlere çekip, AK Parti içindeki kirli çekişmelere malzeme yapmak istedi. Fikri Işık’ın asistanlarından Fatih Alp bu konuda ayrıntılı açıklamalar yaptı.

BİZ DAVETLİ GİTTİK

Fatih Alp, toplantıyı Fikri Işık’ın düzenlemediğini, davetli gittiğini belirterek şunları söyledi: “Geçen hafta Hacıhızır Mahalle muhtarı aradı. Mahallede büyük tepki olduğunu, üç dört otobüs mahalle sakininin Ankara’ya geleceğini söyledi. Fikri Işık, “Siz zahmet etmeyin. İlk fırsatta ben gelir sizi dinlerim” dedi. Pazar günü sabahtan, yanına Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan yetkiliyi de alarak mahalle halkının ziyaretine gitti.”

“MÜTEAHHİT KARIŞTIRDI”

Fatih Alp, Hacıhızır Mahallesi’nde kentsel dönüşüme tepki olduğunu belirterek şöyle devam etti: “Milletvekilimiz, son 160 günde 244 köy ve mahalleyi ziyaret etti. Her zaman seçmenlerin yanında oldu. Hacıhızır toplantısına Veliahmet sakinleri de katılmak istediler. Sayın Işık, daha sonra oraya da gelip, dinleyeceğini söyledi. Ortalığı müteahhit firmanın sahibi ile müdürü karıştırdılar.

ÇOK OLUMLU GEÇTİ

Hacıhızır ve Veliahmet Mahallelerinde projesi destekleyenlerin yanında desteklemeyenlerin, ortada kalanların, mağdur olanların da bulunduğunu belirten Fatih Alp şöyle devam etti:
“-Toplantı daha sonra çok verimli geçti. İnsanlar akıllarına takılan her şeyi sordular. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilisi yanıtladı. Gerekirse mahallede ofis kurabileceklerini söyledi. Bizim alınan kararlara karşı duruşumuz falan söz konusu değil. Fikri Işık bu kentin milletvekili olarak, her bölgede yaptığı gibi, o bölgede de insanların sıkıntılarına yanıt vermek için çaba harcadı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Fikri, Işık’ın, Danışmanı, Alp,, Milletvekilinin, görevi, vatandaşı, dinlemektir,
Yorumlar
Haber Yazılımı