Haber Detayı
13 Mart 2019 - Çarşamba 09:38
 
Eryarsoy, miting hedeflerini açıkladı
AK Parti Kocaeli Teşkilatları belediye başkan adaylarıyla birlikte sahada çalışmalarını sürdürürken bir yandan da Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kocaeli Mitingiyle ilgili hazırlıklarını sürdürüyor
Siyaset Haberi
Eryarsoy, miting hedeflerini açıkladı

Erdoğan’ın 19 Mart Salı günü 16.30’da İzmit Milli İrade Meydanı’nda (eski Perşembe Pazarı alanı) yapacağı mitinge hazırlanmak için İl Teşkilatı Başkanı İshak Yıldırım başkanlığında 52 kişilik ‘Miting Komisyonu’ oluşturuldu. Komisyon, miting alanının düzenlenmesinden, alana gelecek araçların koordinasyonuna kadar bütün ayrıntıları düşünerek çalışma yapıyor.

31 Mart seçimleri öncesi AK Parti Genel Merkezi, önemli isimleri de belediye başkan adaylarına destek olmaları için ilimize gönderiyor. Eski bakanlardan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz yarın (çarşamba)  ilimize geliyor. AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş’un da 25 Mart’ta ilimize gelerek seçim çalışmalarına katılması bekleniyor.

AK Parti 31 Mart’ta sandıklarda görev alacak yaklaşık 18 bin sandık müşahidi, kat ve okul sorumlusuna, AK Parti İl Seçim İşleri Başkanlığı tarafından eğitim verilecek. Sandık Müşahit eğitimleri, 20 Mart Çarşamba günü Kandıra’da başlayacak, 27 Mart Çarşamba günü Darıca ilçesinde tamamlanacak.

MÜŞAHİT EĞİTİM GÜN VE YERLERİ

20 Mart Çarşamba Kandıra Turan Güneş Kültür Merkezi 12.00
20 Mart Çarşamba Gölcük Kongre Merkezi 19.00
21 Mart Perşembe Kartepe Ataevler Kültür Merkezi 19.00
22 Mart Cuma Başiskele Yeniköy Kültür Merkezi 19.00
23 Mart Cumartesi Körfez T.Çiftlik Kültür Merkezi 14.00
23 Mart Cumartesi İzmit Yunus Emre Kültür Merkezi 19.00
24 Mart Pazar Çayırova Belediye Kültür Merkezi 19.00
25 Mart Pazartesi Gebze Ahmet Pembegüllü Kültür Merkezi 19.00
26 Mart Salı Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi 19.00
26 Mart Salı Derince Zübeyde Hanım Kültür Merkezi 19.00
27 Mart Çarşamba Darıca Adnan Menderes Kültür Merkezi 19.00

AFİŞ UYARISI 

AK Parti ile CHP arasında İzmit’te yaşanan afiş tartışmaları ile ilgili açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, CHP’lilerin belediye başkan adayının Kocaeli Barosu’nun bulunduğu binaya, hukuka aykırı olarak astıkları afişlerini kaldırmaları uyarısında bulundu. CHP’li belediye başkan adaylarının seçim kurullarının verdiği kararlara uymalarını isteyen Eryarsoy, hukuka aykırı hareket etmekte ısrar etmenin, inat etmenin kimseye faydasının olmayacağını ifade etti.

AK Parti İl Başkanı Eryarsoy, şunları söyledi:

“-Biz, İlçe Seçim Kurulu’nun verdiği kararı uyguladık, astığımız afişleri indirdik. CHP’nin afişleri kaldırmaları konusunda İl ve İlçe Seçim Kurullarının kararı var. CHP’nin astığı afişin hukuksuz olduğu tescillendi. Israr etmenin, inat etmenin kimseye fayda olmaz. CHP’nin mağdur edebiyatı yapması doğru değildir. Biz hukuk ne emrediyorsa yerine getirdik Kendileri indirirler diye bekledik. Hukuk neyi emrediyorsa onu yapacağız.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eryarsoy,, miting, hedeflerini, açıkladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı