Haber Detayı
10 Haziran 2018 - Pazar 13:53
 
Erdoğan için her şey hazır
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile yapılacak Kocaeli mitingi için her şey hazır. Mitinge katılımın 100 binin üzerinde olması bekleniyor
Siyaset Haberi
Erdoğan için her şey hazır

24 Haziran erken genel seçimleri için AK Parti’nin Kocaeli mitingi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile bugün gerçekleştirilecek. Saat 17.30’da Perşembe Pazarı alanında yapılacak mitinge katılımın yüksek olması bekleniyor. AK Parti’nin hummalı bir çalışma yaptığı miting için belirlediği katılım hedefi ise 100 binin üzerinde. Mitinge diğer ilçelerden gelecek vatandaşların alana ulaşması içinde otopark alanları oluşturuldu. 


SICAK İÇİN ÖNLEM

Perşembe Pazarı alanında saat 17.30’da başlayacak mitingde toplam 50 bin bardak su vatandaşların serinlemesi için dağıtılacak. 50 bin karton şapka, 30 bin Türk bayrağı, 30 bin parti flaması dağıtılacak. AK Partili gençler, alanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafının basılı olduğu tişörtler giyecek.  


REVİR KURULDU

Hava sıcaklığının yüksek olması nedeniyle alana gelen vatandaşların yaşaması muhtemel sağlık sorunları için de anında müdahale için önlem alındı. Alanın belli noktalarında sağlık ekipleri yer alacak. Aynı zamanda alanın kapalı bölgesinde revir oluşturulacak. Vatandaşların tuvalet sıkıntısı yaşamaması için seyyar tuvaletlerde alanın çevresine yerleştirilecek. Aynı zamanda basın tırı da alanın kapalı bölgesinde yer alacak. 


İKİ GİRİŞ OLACAK

Dolphin’in bulunduğu tarafta Recep Tayyip Erdoğan’ın dev posteri asılacak.  Miting alanındın dışında aynı zamanda dev Atatürk posteri, Türk bayrağı ve parti flaması olacak. Alana AK Parti il binasının bulunduğu bölgeden protokol girişi yapılacak. Vatandaşlar için ise Dünya Göz ve Adalet Köprüsü tarafında iki giriş olacak. Girişlerde vatandaşlar tek tek aranarak alana alınacak. 


ULAŞIM KOLAYLIĞI

Kent merkezinde trafik sorunun oluşmaması ve gelen vatandaşların alana daha rahat ulaşması amacı ile iki park alanı belirlendi. Daha önce Outlet bölgesine gönderilen araçlar bu mitingde eski halin yıkılan binalarının yerine alınacak. Bölge araçlar için temizlendi ve hazırlandı. Eski hal alanı dışında Doğu Kışla Parkı çevresi ve yeni kapalı otopark ve Pazar alanı otopark olarak hazırlandı. 


KADINLAR İDDİALI

Mitingde bu kez kadınlar ve gençler yeni sloganlarla alanda olacak. Kadın kolları özellikle bu mitingde iddialı. Kadınlar mitinge katılımın en az yarısının kadın olması için çalışıyor. Bu noktada çalışma yapan kadınlar ilçelerden araçlarını da kaldıracak. Kadınlar alanda kendi sloganlarını atacak. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Erdoğan, için, her, şey, hazır,
Yorumlar
Haber Yazılımı