Haber Detayı
17 Kasım 2018 - Cumartesi 19:40
 
Eğitim-Bir-Sen’de yeniden Şahin Yaşlık dönemi
Kocaeli Eğitim-Bir-Sen 1 Nolu Şubenin 6’ıncı Olağan Genel Kurulu Uluslararası Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kongreye tek aday olarak giren mevcut başkan Şahin Yaşlık yeniden başkanlık görevine seçildi.
Eğitim Haberi
Eğitim-Bir-Sen’de yeniden Şahin Yaşlık dönemi

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Eğitim-Bir-Sen Kocaeli 1 Nolu Şube 6. Olağan Genel Kurulu’nu Uluslararası Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirdi. Genel kurula önceki dönem başkanlarından İbrahim Keleşoğlu’nun da liste vermesi bekleniyordu. Divana liste sunan Keleşoğlu verilen 20 dakikalık sürenin geçmesinden dolayı ikinci listeyi kabul etmedi. Yaşlık, listenin kabul edilmesini istedi ve bunun üzerine karar delegelere bırakıldı. Delegeler açık oylamayla listeyi kabul etmedi. 162 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu genel kurulda Şahin Yaşlık yeniden başkanlık görevine seçildi. 


YOĞUN KATILIM


6’ıncı Olağan Genel kurula İŞKUR il Müdürü Ulvi Yılmaz, İŞKUR Yalova İl Müdürü Mehmet Salih Aydın, Kızılay Kocaeli Şube Başkanı Cengiz İpek, Büro Memur-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Ömer Türk, Sağlık-Sen Şube Başkanı Erdal Yıldırım, Ulaştırma Memur-Sen Bölge Başkanı Mehmet Akkuş, Bem- Bir-Sen Şube Başkanı Sadican Aygen, Erzincanlılar Dernek Başkanı Toç-Bir-Sen Şube Başkanı Güven Perçem ile Memur-Sen Basın ve İletişi Başkanı Mustafa Ulusoy katılım gösterdi. 

 


12 İLÇEDEN YETKİ ALDIK


Güven tazeleyen Eğitim-Bir-Sen 1 NoluŞube Başkanı Şahin Yaşlık yaptığı konuşmada“Mazlum coğrafyalara umut olan bir Eğitim-Bir-Sen var. 4 yıl boyunca sendikamızı güçlü yönetmenin gücüyle bugün karşınıza çıktık. Yeni bir dönem için adaylığımı sevginize ve desteğinize sunduk. Sosyal sorumluluk projelerinin arttığı projeler gerçekleştireceğiz. Yeni bir döneme merhaba. Sendikamızı yeni umutlara taşıyacağız. Üye sayımızı 2 katına çıkartarak 8 bine yaklaştık. Önümüzdeki yıla kadar üye sayımızı 10 bin yapma hedefindeyiz. İlk yılımızda üyelerimize araç ve şube binamızı kazandırmak. Büyükşehirle birlikte 12 ilçeden yetki aldık. Sendika binamızı akademik bir hale getireceğiz. Hiçbir ilçe başkanımızı kendimize rakip görmedik, bir bütün gibi kenetlendik. Yani dönemde birçok şube açıp, eğitime yeniden büyük katkılar sağlayacağız” dedi. 

 


YÖNETİM KURULU 


Şahin Yaşlık, Halil İbrahim Alkan, Gökhan Dumrul, Necdet Yaşa, M. Salih Çeğil, Sergülen Kurt ve Nevzat Aktaş. 


DENETLEME KURULU


Beyhan Yenigün, Fatih Taşdelen, Özlem Yıldırım, Ayhan Erin ve Hüseyin Özmen. 


DİSİPLİN KURULU


İsmail Boğa, Musa Kartal, Yetkin Çelik, Ercan Mengüloğlu ve Hamit Ümit Şişman.


ÜST KURULU DELEGELERİ


Şahin Yaşlık, Kamuran Öğçem, Abdülkadir Yardımcı, Fazlı Yağmur ve Nail Ekiz. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eğitim-Bir-Sen’de, yeniden, Şahin, Yaşlık, dönemi,
Yorumlar
Haber Yazılımı