Haber Detayı
24 Kasım 2018 - Cumartesi 18:11
 
Doç. Tahir Büyükakın Büyükşehir’in Başkan Adayı
Doc. Tahir Büyükakın, yıllarca genel sekreterliğini yaptığı Büyükşehir Belediyesi'ne aday gösterildi. Açıklamayı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bizzat yaptı
Siyaset Haberi
Doç. Tahir Büyükakın Büyükşehir’in Başkan Adayı

AK Parti'de 31 Mart 2019 yerel seçimlerde aralarında Kocaeli'nin de bulunduğu 40 ilde büyükşehir ve il belediye başkanlığı için yarışacak adaylar belirlendi. Haliç Kongre Merkezinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile gerçekleşen tanıtım toplantısına Kocaelililer büyük ilgi gösterdi. Toplantıya katılan Büyükşehir Belediye Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, yerine aday gösterilen eski çalışma arkadaşını yalnız bırakmadı.


KOCAELİ DAMGASI


Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayının resmen açıklandığı ve tanıtıldığı toplantıya Kocaelililer ilgi gösterdi. Toplantıya milletvekiller Fikri Işık, Emine Zeybek, Ilyas Şeker, Mehmet Akif Yılmaz, Sami Çakır, Cemil Yaman, Büyükşehir Belediye Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, eski İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, az sayıda ilçe belediye başkanı ve aday adayı, il yöneticileru, Büyükakın'ın yakın arkadaşları, STK yöneticileri, geçlik kolları katıldı. Gençlik kollar tezahüratları ile salonu inletti.

 

 


BİRLİKTE GELDİLER


Adayların açıklanmasına 1 saat kala Tahir Büyükakın ve İbrahim Karaosmanoğlu salona geldi. Kocaeli'de buluşan ikili salona kadar birlikte geldi. Ancak protokol girişinde ikili ayrı kapılardan içeri girdi. Salona girerken Büyükakın'ın da Karaosmanoğlu'nun da yüzü gülüyordu.


SADECE DOĞAN


Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı olan ve ismi geçenler arasında yer alan Zeki Aygün, Alaattin Köksal, Mahmut Civelek ve Antalya Valisi Münir Karaloğlu toplantıya katılmadı. Ancak Büyükşehir için adı geçen ve aday adayı olduğunu söyleyen İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan salona gelerek adaya destek verdi.

 

 


MHP' YE TEŞEKKÜR


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan salona geldiğinde büyük coşku yaşandı. Erdoğan konuşmasına MHP lider Devlet Bahçeli 'ye teşekkür ederek başladı. Millet İttifakına bağlılıklarını yenileyen Erdoğan, "MHP Istanbul, İzmir ve Ankara da aday göstermeyerek ittifaka olan bağlılıklarını gösterdi. MHP liderine teşekkür ediyorum. Kandil de gelen emirle kurulan ittifakı daha önce nasıl çukurlara gördüysek şimdi de sandıklara gömeceğiz" dedi.


GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ


40 büyükşehir ve il belediye başkanını adını açıklayacağını söyleyen Erdoğan, "Seçim manifestonuzu önümüzdeki ay tüm adaylarımız açıkladıktan sonra kamuoyu ile paylaşacağız. Mahalli idarelerde milletimizin karşısına ilk çıktığınızda yerel kalkına başlıyor demistik. 2009 da Marka Şehirler diyerek yola çıktık. 2014 de daima millet daima hizmet dedik. 2019 da hizmet belediyeciligi ve gönül belediyeciliğin öne çıkaracağız. Sloganınız manifestomuzda açıklayacağız.

 

 


KALPLERİ FETHEDECEĞİZ


Biz milletimizin aklını çekmenin değil gönlüne girmeni peşindeyiz. Biz herşeyden önce kalpleri fethedeceğiz. Secim sandıkta değil milletin gönlünde kazanılır. Sadece secim döneminde milletin kapısını çalanlar kaybeder. 24 saat milletin kapısını çalan AK Parti kazanır. AK Partini tüm mensupları Türkiye'nin dört bir yanında çalmadık kapı bırakmayacaktır. Biz insanların gönüllerinde kalmaya devam edeceğiz. Bize sempatiyle bile bakmasa dahi onlara yaptıklarımızı ve yapacaklarınızı anlatacağız.


TEK TEK ÇAĞIRDI


Belediye Başkanı halkına tepeden bakamaz. Belediye Başkanı samimiyet ve gayret ehlidir. Şehirlerimizin gelecekteki ihtiyaçlarını ortaya koyacak bir manifesto hazırlıyoruz. Mahalli idarelerde örnek çalışmalar yaptık. Yeni şehircilik anlayişi önümüzdeki 5 yılda icra edilir hale getireceğiz" dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasının ardından tek tek başkan adaylarını alfabetik sırayla sahneye çağırdı. 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Doç., Tahir, Büyükakın, Büyükşehir’in, Başkan, Adayı,
Yorumlar
Haber Yazılımı