Haber Detayı
24 Ocak 2019 - Perşembe 12:24
 
Dilovası’nın öğrencileri Avrupa’da staj yaptılar
GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Gebze Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Şemsettin Yılmaz’ın rehberliğinde Hollanda’ya giderek Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezinde Erasmus + Programı Mesleki Eğitim stajlarını tamamlayarak belgelerini alıp yurda döndü.
Eğitim Haberi
Dilovası’nın öğrencileri  Avrupa’da staj yaptılar

GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, geçtiğimiz eğitim ve öğretim yılında aynı okulun müdürlüğünü yaparak Gebze Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğüne atanan ve  Dilovası’yla özdeş olan  Şemsettin Yılmaz’ın rehberliğinde Hollanda’ya  giden ekip  Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezinde  Erasmus + Programı Mesleki Eğitim stajlarını tamamlayarak belgelerini alıp yurda döndüler.

Öğrencilerin staj eğitimlerini CNC teknolojisinde son yenilikler konusunda yaparak başarı belgeleriyle yurda döndüler.

Gebze Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Şemsettin Yılmaz yaptığı açıklamada “öğrencilerimize staj ayarlamakla sadece bir grup öğrencimizin sorununu çözebilirdik. Biz daha sürdürülebilir bir eğitim anlayışı için bir grup da öğretmenimizin proje çerçevesinde hareketliliğini sağlamaya karar verdik. Bu sayede öğrencilerimiz dışında da Öğretmenlerimiz eğitim seviyemizin artırılması noktasında fayda sağlayacaklardır.  Amaçlarımızı genel hatlarıyla belirtti. Rehber Müdür Yılmaz daha sonra şöyle devam etti,  Öğrencilerimizi 3D modelleme konusunda yenilikler konusunda staj yaptırarak işverenlerin istedikleri kalifiye elemanlar olmaları süreçlerini desteklemek Öğretmenlerimizin hareketliliği ile inovatif yöntemlerin okulumuz ve ülkemize getirilmesine öncülük etmek, 3D modelleme konusunda AB ülkelerindeki yeniliklerden tecrübelerden istifade edilmesini sağlanmıştır.  Öğrencilerimizin öz güven anlamında kendilerini geliştirmelerini sosyal anlamda güçlü kimlikler oluşturmalarını desteklemek, Öğretmenlerimizin niteliğini artırarak takım çalışması içerisinde iş yapışlarını güçlendirmek.

Öğrenci ve öğretmenlerimizin yabancı dillerini geliştirmeleri için ortam sağlamak,

Meslek İngilizcesi anlamında da katılımcıların kendilerini güçlendirmelerini sağlamak, Hareketlilik projelerinin temel hedeflerinden olan farklılıkların bir arada yaşamını destekleyerek farklı kültürlere olan olabilecek olan ön yargıların kırılmasını sağlamaktır. Öğretmenler ve öğrenciler olmak üzere projemizin iki hedef kitlesi bulunmaktadır. Öğrencilerimiz 6 şar kişilik gruplar halinde 4 hareketlilik, öğretmenlerimiz de toplam 6 kişiyle hareketlilik gerçekleştireceklerdir. Ev sahibi ortağımız bizim ihtiyacımız olan bilgi ve deneyime fazlasıyla sahiptir. Öğretmenlerimiz yeni yöntemlerle eğitim metotlarını yerinde görme fırsatı bulacak ve yenilikçi çalışmaları ülkemize ve okulumuza taşıyacaklardır. Teorik olarak makine teknolojileri eğitimi, makina teknolojileri yöntemlerini inceleyerek, kullanılan inovatif yöntemleri deneyimleyecekler, staj faaliyetleri planlaması nasıl yapılır, yönetimi ve değerlendirmesi nasıl yapılır, işveren ile mesleki eğitim veren kurum ilişkisi nasıl olmalıdır gibi konuları inceleyeceklerdir. Kaliteyi artırma noktasında neler yapmamız gerektiğini görüp, öğrenip sonrasında ülkemize ve okulumuza kazandıracaklardır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dilovası’nın, öğrencileri, , Avrupa’da, staj, yaptılar, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı