Haber Detayı
18 Ocak 2019 - Cuma 14:54
 
Dilovası’nda karne sevinci miniklerin okulunda oldu!
2018-2019 Eğitim ve öğretim yılının 1. dönem karne dağıtım töreni Dilovası Nene Hatun Anaokulu’nda ilçe protokolünün geniş katımlıyla miniklerin sevinçlerine ortak olunarak yapıldı. İlçede okul öncesi 1400, İlkokulda 3917, ortaokulda 4089, liselerde 12150 öğrencinin eğitim görüyor.
Eğitim Haberi
Dilovası’nda karne sevinci miniklerin okulunda oldu!

Dilovası Nene Hatun Anaokulunda 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı 1. dönem karne törenine ev sahipliği yaptı.  İlçe Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Belediye Başkanı Ali Toltar, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Turan Güneş,  İlçe Jandarma Komutanı Muharrem Poyraz, Milli Eğitim Müdürü Murat Balay, Ak Parti İlçe Başkanı Osman Akbulut, MHP İlçe Başkanı Ali Osman Ayaz, İlçe Spor Müdürü Murat Babaoğu AK Parti Belediye Başkan Adayı Hamza Şayir, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülay Artut, Gençlik Kolları Başkanı Emre Sarıca, Okul Müdürü İsmail Güney, diğer okul müdürleri ve daire amirleri ile öğrenci ve velileri katıldı.

Milli Eğitim Müdürü Murat Balay, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılının başarılı bir şekilde neticelenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, eğitim ve öğretim faaliyetlerindeki başarılarımız her geçen yıl belirgin bir şekilde artmaktadır. fedakar öğretmenlerimizi ve sevgili öğrencilerimizi tebrik ediyorum dedi.

İlçe Kaymakamı Mustafa Asım Alkan’da yaptığı konuşmada 2018-2019 eğitim yılının karne dağıtım programında minik yavrularımızla bir arada olmaktan duyduğu memnuniyetini dile getirerek “İlçemizde eğitim ve öğretim faaliyetleri her geçen yıl hem okulların fiziki durumlarının iyileştirilmesi hem de öğrencilerin aldıkları eğitim kalitesinin artması bizleri mutlu ediyor. Bu yıl okul öncesinin yaygınlaştırılmasına çok büyük bir önem vererek güzel neticeler aldık. Tüm öğrenci, öğretmen ve idarecilerimizi tebrik diyorum” dedi.

İlçede okul öncesi 1400, İlkokulda 3917, ortaokulda 4089, liselerde 12150 öğrencinin eğitim görüyor.

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dilovası’nda, karne, sevinci, miniklerin, okulunda, oldu!,
Yorumlar
Haber Yazılımı