Haber Detayı
26 Kasım 2018 - Pazartesi 09:19
 
Dilovası'nda 24 Kasım Öğretmenler Gününde Muhteşem Proğram
24 Kasım Öğretmenler Günü Belediye Kültür Merkezinde düzenlenen törenlerle kutlandı. GEBKİM MTAL Müdür Yardımcısı Serkan Uygun'un okuduğu KOCA REİS şiiri duygulu anlar yaşattı.
Eğitim Haberi
Dilovası'nda  24 Kasım Öğretmenler Gününde Muhteşem Proğram

24 Kasım Öğretmenler Günü Belediye Kültür Merkezinde düzenlenen törenlerle kutlandı.  Törenlere Kaymakam Mustafa Asım Alkan, Belediye Başkanı Ali Toltar,  Emniyet Müdürü Ahmet Turan Güneş, Milli Eğitim Müdürü Murat Balay, İlçe Spor Müdürü Murat Babaoğlu, İlçe Nüfus Müdürü Hasan İstif, AK Parti İlçe Başkanı Osman Akbulut, MHP İlçe Başkanı Ali Osman Ayaz, yanı sıra okul müdürü Hakan Çelik ve diğer okul Müdürleri  veli ve öğrenciler katıldı. GEBKİM MTAL  hazırladıkları muhteşem program nedeniyle büyük alkış aldılar.

Düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Gününde Dilovası’nda görevde iken  vefat eden eğitimciler unutulmadı. GEBKİM MTA Lisesi Müdür Yardımcısı Serkan Uygun okuduğu "Koca Reis" adlı şiirinin ardından ekrana yansıtılan ve yakın zamanda kaybettiğimiz ilçemizin iki değerli eğitimcisi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İsmet AL ve Şehit İlimdar Atasoy Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Ahmet KOÇ da rahmet anıldı. Duygulu anların yaşandığı bu durum hatırlanmayı ve vefayı bir  kez daha hissedildi.

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Milli Eğitim Müdürü Murat Balay burada yaptığı konuşmada şöyle dedi “ Öğretmenlik, insanlık tarihinin en önemli ve ölümsüz mesleğidir. Öğretmen, insanların kendi ayakları üzerinde durmasını sağlayan, yaşamları boyunca kendilerine gereken bilgileri öğretir. Topluma hiçbir zaman arkasını dönmez, toplumun sürekli önünde giden bir gönül eridir. Bundan dolayı da karşısına çıkabilecek zorluklar kendisini yıldırmaz.

Öğretmenlik mesleği, her şeyden önce bir ideal ve bir hizmet mesleğidir. Toprak altına atılan bir tohumun, onlarca tohum verebilmesi için kendisini feda etmesi gibi, bir öğretmen de hayatını bu anlamlı ve şerefli meslek uğruna feda eder. İdealist bir öğretmeni kahve köşelerinde vakit öldürürken göremezsiniz.

Topluma faydalı olan her fert göğsümüzü kabarttığı gibi, topluma zarar veren her fert de başımızı önümüze eğdiriyor. Cephede savaşan her askerde payımız olduğunu düşünürken, askerimize silah doğrultan her teröristin yetişmesinde de ihmalkârlığımız olduğunu düşünüyoruz.Tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutlar, öğretmenlerimize hayatları boyunca başarı, sağlık ve mutluluklar dilerim” dedi.

Proğramın hazırlanışı ve içeriği büyük beğeni toplarken, Kaymakam Mustafa Asım Alkan, GEBKİM MTAL Müdürü Hakan Çelik, Müdür Yardımcısı Serkan Uygun, idarecileri, öğretmenleri  ve öğrencileri tebrik etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dilovası'nda, , 24, Kasım, Öğretmenler, Gününde, Muhteşem, Proğram,
Yorumlar
Haber Yazılımı