İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Keneye dikkat!
Keneye dikkat!
Fiyat aynı kalacak!
Fiyat aynı kalacak!
Haber Detayı
23 Nisan 2019 - Salı 16:58
 
Dilovası'nda 23 Nisan Törenlerle Kutlandı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Belediye önündeki meydanda törenlerle kutlandı.
Dilovası Haberi
Dilovası'nda 23 Nisan Törenlerle Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 99. Yıl dönümü  düzenlenen alanda okulların düzenlediği etkinliklerle  kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri için düzenlenen törene  Kocaeli Vali Yardımcısı Ekrem Erdoğan, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, İlçe Jandarma Komutan vekili Teğmen Sait Arı,  Milli Eğitim Müdürü Murat Balay ve kurum müdürleri, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, AK Parti Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut,  MHP İlçe Başkan Vekili Hüseyin Türkel, CHP İlçe Başkanı Kerem Aydemir,   sivil toplum örgütleri Mahalle Muhtarları ve siyasi parti temsilcileriyle birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.

Dilovası İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Balay yaptığı konuşmada , “Milli egemenliğimizin sembolü, kurtuluş mücadelemizin ve demokrasi tarihimizin en önemli kurumlarından olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 99’nci yılını kutlamanın gururunu yaşıyor, yarının büyükleri sevgili çocuklarımızın sevincini ve coşkusunu paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum.  

Türkiye Büyük Millet Meclisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde Kurtuluş Savaşı’nı yönetmiş, Cumhuriyet’i kurmuş, gerçekleştirdiği reformlar ve aldığı tarihi kararlarla Türkiye’nin yarınlarını şekillendirmiştir. Emperyalist devletlerin güç birliği yaparak ülkemizi ele geçirme, milletimizi esaret altına alma girişim ve saldırılarını yediden yetmişe savaşarak püskürten milletimiz, 99 yıl önce 23 Nisan 1920’de açılışını yaptığı Türkiye Büyük Millet Meclisi ile millî iradenin tutsak edilemeyeceğini bütün dünyaya ilan etmiştir. dedi.

İlçede bulunan ilkokulların hazırladı etkinlik ve okunan Şiirler ile gösterilerle büyük beğeni toplayarak bol alkış aldı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında ilçe bazında yapılan, Çeşitli dalarda yapılan kompozisyon, ödüllerini Kocaeli Vali Yardımcısı Ekrem Erdoğan, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir ve İlçe milli Eğitim Müdürü Balay Tarafından verildi. Kutlama programı öğrenciler tarafından Yapılan Tören Geçişi ile sona erdi.

 

23nisan-ulusal-egemenlik-ve-cocuk-bayram-(1).jpg23nisan-ulusal-egemenlik-ve-cocuk-bayram-(3).jpg23nisan-ulusal-egemenlik-ve-cocuk-bayram-(4).jpg23nisan-ulusal-egemenlik-ve-cocuk-bayram-(5).jpg

 

23nisan-ulusal-egemenlik-ve-cocuk-bayram-(6).jpg23nisan-ulusal-egemenlik-ve-cocuk-bayram-(9).jpg23nisan-ulusal-egemenlik-ve-cocuk-bayram-(4)-001.jpg23nisan-ulusal-egemenlik-ve-cocuk-bayram-(13).jpg23nisan-ulusal-egemenlik-ve-cocuk-bayram-(14).jpg

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dilovası'nda, 23, Nisan, Törenlerle, Kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı