Haber Detayı
30 Haziran 2019 - Pazar 14:59
 
Dilovası Milli Eğitim camiasında kopuşlar devam ediyor!
Dilovasıyla ismi özdeş hale gelen Şehit Mehmet Kocabay Ortaokulu kurucu müdürü ve aynı zamanda gönül eri Metin Karakurt’ta Gebze Mollafenari İmamhatip Lisesine öğretmen gitti.
Eğitim Haberi
Dilovası Milli Eğitim camiasında kopuşlar devam ediyor!

Dilovası ile ismi özdeşleşen eğitimci-düşünür-kanaat önderi ve gönül eri Metin Karakurt, Gebze’ye tayinini aldırarak Mollafenari İmamhatip Lisesine meslek dersleri öğretmeni olarak gitti. Metin Karakurt çok sevdiği Dilovası’ndan taşınmayacağını belirterek “Çalışma alanım burada kalmadı, Evim ve  ikametgâhım Dilovası’nda kalacak her gün Gebze’ye gidip geleceğim” dedi.

Metin Karakurt Hoca El Ezher Üniversitesi Tefsir Anabilim Dalını başarıyla bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini de başarıyla bitirdi. 28 Şubat sürecinde büyük mağduriyetler yaşadı. 17 yıl Dilovası’nda imamlık yaptıktan sonra 8 yıldır da Dilovası İmamhatip Lisesi ve sonra Şehit Mehmet Kocabay İmamhatip Ortaokulunda kurucu yöneticilik yaptı. Metin Kararkurt aynı zamanda Dilovası İmamhatip Mezun ve Mensupları Derneği Kurucu Başkanı.

Metin Karakurt Hoca, Okulda  bir öğretmen, Mele Metin namıyla  camilerde aranan  imam, taziyelerde bir okutman, her dönemde  ergen  genç kuşakların yol göstericisi   ve aynı zamanda 30 yıldan beridir  kanaat önderi pozisyonunda olması bilinmekte. Metin Hoca’nın  kıymeti bilinemeyerek Gebze’ye gitmesi  ilçedeki tüm kesimler tarafından üzüntü ile karşılandı.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dilovası, Milli, Eğitim, camiasında, kopuşlar, devam, ediyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı