Haber Detayı
14 Ekim 2018 - Pazar 23:24
 
Dilovası MHP'de neler oluyor
MYK üyesi Erkan Azeri tarafından ilçe teşkilatının kapısı kırılarak içeriye girdiği iddiası Dilovası’nadaki MHP’liler tarafından tepkiyle karşılandı.
Siyaset Haberi
Dilovası MHP'de neler oluyor

MHP’nin seçilmiş Dik duran ve partili partisiz herkesin sevgisini kazanan, ilden tek kuruş yardım almadan ilçe teşkilatının giderlerini, önceki dönemlerdeki yöneticilerin birikmiş kira borçları dahil elektirik ve su borçları ile markete yapılan borçları cebinden ödeyen İlçe Başkanı Cihan Sevinç, İl Başkanı Aydın Ünlü’nün açıklamasıyla görevden alındı.

 

Bu duruma iddialara göre Cihan Sevinç Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın ile görüşme yaparken MYK üyesi Erkan Azeri tarafından ilçe teşkilatının kapısı kırılarak içeriye girdiği iddia edildi. Sevinç parti binasının kapısının kırılması üzerine siyasi şubeye giderek ilçe binasının kapısını kırarak içeriye girenler hakkında şikayetçi oldu. Milliyetçi Hareket Partisi Dilovası İlçe Teşkilatında yaşananlar Genel Merkez’i oldukça rahatsız etti. İl yönetimi Sevinç’i görevden almak için tutanak tanzim edildi. Bu akşam yapılan açıklama ile ise Cihan Sevinç resmen görevden alındı.

 İŞTE AÇIKLAMA

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’nün konuya ilişkin yaptığı açıklama ise şu şekilde: “MHP Kocaeli İl Başkanlığı’nın inceleme ve çalısmaları sonucu MHP Dilovası İlçe Başkanı ve yönetimi görevden el çektirilmiştir. Dilovası ilçe teşkilatının MHP’nin kurumsal yapısına zarar veren eylem ve söylemlerı ,yeni kapı ruhu ve cumhur ittifakına zarar veren eylem ve söylemlerinden  dolayı görevden alınmışlardır. Yeniden yapılanma çalışmaları ilgili teşkilat başkanlığımız tarafından baslatılmıştır. Görevden alınan ilgili kişilerin yönetimsel anlamda hiç bir bağları kalmamıştır Tüm Kocaeli Ve Dilovası kamuoyuna dava arkadaşlarımıza duyurulur. “

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dilovası, MHP'de, neler, oluyor, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı