Haber Detayı
09 Mayıs 2019 - Perşembe 10:41
 
Dilovası Devlet Hastanesinden SIFIR ATIK
Dilovası Devlet Hastanesi'nde Atık Yönetimi ve Sıfır Atık Projesi Hakkında Eğitim Verildi
Sağlık Haberi
Dilovası Devlet Hastanesinden SIFIR ATIK

Dilovası Devlet Hastanesi çalışanlarından ve aynı zamanda  Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Çevre Yönetim Birim'inde görev yapan, Çevre Mühendisi Mustafa Ürüt tarafından, hastane personeline Atık Yönetimi ve Sıfır Atık Projesi kapsamında Kocaeli İli hastaneleri ve bağlı kuruluşlarında yürütülen kampanyalar hakkında eğitim verdi.

Atık Yönetimi ; atığın kaynağında azaltılması,özelliklerine göre ayrıştırılması ve toplanması, geçici depolanmasını ,geri kazanılması veya bertaraf edilmesi uygulamalarını kapsayan faaliyetler bütünü olduğunu belirten Mustafa Ürüt "Sıfır Atık Projesi ile de ,ambalaj ve geri dönüştürülebilen diğer atıkların maksimum oranda geri kazanımı hedeflenmektedir. Hastane çalışanları olarak bizlerin de  hastanemize ambalaj ve bitkisel atık yağ gibi geri dönüştürülebilen atıklarımızı getirerek ,geri kazanım hedeflerine katkıda bulunabiliriz" dedi.

Hastane personeli belli bir plan doğrultusunda sağlık hizmetlerini aksatmadan bu bilgilendirme ve bilinçlendirme toplantılarına katılıyorlar. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dilovası, Devlet, Hastanesinden, SIFIR, ATIK,
Yorumlar
Haber Yazılımı